22. 7. 2009
Houbařská sezona na Vysočině   (Korzo)

Houbařské žně prožívá v lesích na Vysočině herec Miroslav Donutil (58). Každé léto se svou rodinou tráví člen Národního divadla a vášnivý houbař prázdniny ve své rodné chalupě v obci Bobrová. Okolní lesy prý nyní připomínají houbařský ráj."Jsme i letos klasicky na chalupě a je to perfektní. Roste úplně všechno a lesy jsou plné. Byli jsme na houbách už několikrát a pokaždé jsme přinesli plné košíky. Skutečně letos roste všechno: hřiby, křemenáče, lišky, kozáci a hromada dalších druhů. Je to nádhera," prozradil tiskové agentuře Korzo Miroslav Donutil.

"Na letošní úrodu dlouho nezapomenu, protože je skutečně mimořádná. Našli jsme nádherné kousky a ohromilo mě i několik gigantických hřibů. Ty ale většinou nechám na místě a beru jenom mladší. Čerstvé mladé houby jsou nejlepší. Manželka je připravuje na všechny možné způsoby. Smažené, dušené s masem, houbový guláš, smaženici... A samozřejmě sušíme i mrazíme," sdělil Korzu Donutil.

Miroslav Donutil patří mezi nejvytíženější české umělce. Do práce se vrhne ihned po prázdninách.

"V březnu jsem dokončil natáčení pohádky Dešťová víla. V září začínám točit pokračování televizního seriálu Tři plus jedna. Tentokrát je tématem Silvestr. Tato série skončí příští rok a jako poslední téma bude Dovolená. Osmého března příštího roku začínám točit film Román pro muže podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha, kde, jak doufám, budu mít hlavní roli," svěřil se herec Korzu.

"Práce mám hodně až do začátku příštího léta. To se pak opět s chutí odeberu odpočívat na naši chalupu," dodal.