28. 11. 2007
Oblíbené historky Miroslava Donutila už i knižně   (TopŽena.cz)
Jeden z nejpopulárnějších herců současnosti, člen činohry Národního divadla Miroslav Donutil, patří k předním českým televizním bavičům. Ve svém životě prožil to, co každý druhý herec (střední škola, vysoká, práce v divadlech, ve filmu, v televizi, umělecké zájezdy…), ale na rozdíl od jiných se díval na lidi a události kolem trochu jinýma očima. Především očima bystrého pozorovatele, ironika, komika, baviče a samozřejmě i kamaráda a přítele. Posléze začal své životní příběhy, historky, postřehy, glosy a zážitky vyprávět. Hodně originálně, hodně osobitě, hodně inspirativně – a vždycky s oním pověstným humorným espritem, který je nezaměnitelný.

Proto mají diváci Mirka Donutila rádi – má vypravěčský kumšt, smysl pro detail a originální pointu. A ať už jde o herecké zážitky z brněnských divadel a zejména z divadla Husa na provázku, o historky z natáčení legendárního filmu Balada pro banditu, o zážitky s věrným přítelem a charismatickým silákem Frantou Kocourkem nebo o letmá, ale o to originálnější setkání s velikány české kultury - vždycky je ve výsledku Mirek Donutil nenapodobitelný. Výtečné televizní pořady vysílané zejména o Vánocích viděli opakovaně snad všichni. Jejich úspěch a bezprostřednost, originalita a nekonečný tok humoru byly dost dobrým důvodem pro vydání Donutilovy knížky s názvem Pořád se něco děje…
Ten pocit, že se vážně pořád něco děje, tryská ze všech stránek knížky. Je veselá, vtipná, bezprostřední, jedinečná. Její klouzlo umocňují originální fotografie a bonus pro čtenáře v podobě stejnojmenného Donutilova pořadu vysílaného Českou televizí na DVD. Knížka vychází v nakladatelství Deus. (2media)