13. 9. 2007
Vánoce oživí tři vinařské příběhy s Donutilem   (iDNES.cz)
Miroslav Donutil se objeví v hlavních rolích tří povídek s vinařskými náměty. Pro vánoční program je natáčí Česká televize v Pavlově na Břeclavsku, malebné obci obklopené vinohrady.


Na obrazovku se inscenace podle předběžných plánů dostanou letos 23. prosince v hlavním vysílacím čase.

Povídky mají zatím pracovní názvy Indiánské víno, Cyklostezka a Docent a traktor. "Ale je možné, že nakonec je diváci uvidí pod jinými tituly, protože Miroslav Donutil rád názvy mění na jednoslovné," podotkl dramaturg Bedřich Ludvík.

V první povídce ztvární Donutil vinaře Koníčka, jehož víno se špatně prodává. Proto se rozhodne pomoci odbytu atraktivnějším názvem Indiánské víno. V dalších úlohách se objeví Lubomír Lipský, Veronika Freimannová a také Donutilův syn Martin.

Námětem romantické povídky Docent a traktor je střet venkovského a městského světa. Donutilovi budou sekundovat Simona Postlerová, Hana Vagnerová a Svatopluk Skopal.

"Je to příběh o tom, jak to dopadne, když si mladá děvčica z Moravy nabrnkne v Praze o dvacet let staršího docenta a přiveze ho ukázat rodičům na vinici," uvedla Hana Orošová z České televize.

Poslední povídka Cyklostezka je příběhem svobodného vinaře, jehož chtějí kamarádi z hospody oženit. Dostanou v ní hereckou příležitost Gabriela Štefanová a Dita Kaplanová, členky souboru brněnského Divadla Husa na provázku, kde sbíral herecké zkušenosti i Donutil.