13. 7. 2006
Donutilovo léto: rašelina, Sardínie, Revizor   (iDnes)
Jeden z nejpopulárnějších českých herců Miroslav Donutil prožije část léta v pracovním tempu. Bude hodně natáčet i zkoušet v divadle.

Ačkoliv si neodpustí ani rekreační pobyt na Vysočině a ozdravný v rašelinných lázních Třeboň, toto léto bude mít pro pětapadesátiletého člena Národního divadla pracovní příchuť.

Už v druhé půli července odjíždí společně s kolegou Jiřím Bartoškou a televizním štábem na Sardínii, aby zde natočil další díl cestopisného cyklu Na cestě, věnovaného právě tomuto středomořskému ostrovu.

"Tentokrát se poprvé na obrazovce objevíme živě," řekl Donutil. Předchozí díly pořadu Na cestě totiž s Bartoškou pouze komentovali z pražského studia.

V srpnu se Miroslav Donutil chystá natáčet další pokračování cyklu jednoaktovek Tři plus jedna pod režijním vedením Morise Issy. Společné téma miniatur ještě není známo.

"Pak už mě čeká zahájení sezony v Národním divadle a role hejtmana v Gogolově Revizorovi. Režisérem bude Michal Dočekal," uvedl Donutil. Premiéra této nesmrtelné komedie o stále aktuálních problémech spojených s korupcí je plánována na listopad.

Miroslav Donutil však také začne natáčet inspektora Klubíčka a v průběhu toho všeho ještě dotočí dvanáctý a třináctý díl seriálu Četnické humoresky. "Těch předchozích jedenáct už jsem natočil," dodal Donutil.