7. 6. 2006
Jaký tipujete výsledek parlamentních voleb?   (iDnes)

Jaký tipujete výsledek parlamentních voleb?
Miroslav Donutil, herec
Myslím, že lidé budou stejně jako já toužit po změně. Jsem rád, že Mirek Topolánek nabyl v posledních debatách nonšalanci a klid, a lidé to ocení. Ale pořád to nemusí znamenat, že volby vyhraje ODS, to vím.Vojtěch Cepl, bývalý soudce Ústavního soudu

Na prvních dvou místech budou obě velké strany, nevím, která první. Třetí budou komunisté a čtvrtí lidovci, nebo zelení. Ale do parlamentu se dostanou všechny.

Ivana Krumplová, nejoblíbenější učitelka 2006

Doufám, že lidé pochopí, že tahle země už nepotřebuje vládu ČSSD. Tipuji, že první bude ODS, pak těsně za ní ČSSD. Následovat budou komunisté, lidovci a zelení.

Miroslav Donutil, herec

Myslím, že lidé budou stejně jako já toužit po změně. Jsem rád, že Mirek Topolánek nabyl v posledních debatách nonšalanci a klid, a lidé to ocení. Ale pořád to nemusí znamenat, že volby vyhraje ODS, to vím.

Jiří Hromada, předseda Gay iniciativy

Na prvním místě budou občané, kteří půjdou volit, na druhém ČSSD, pak ODS, KSČM a zelení. A na posledním místě všichni ti, co k volbám nepřijdou.

Dušan Třeštík, historik

Svítilo slunce, takže voliči stran, které nemají pevné jádro, odjeli na chalupu. Doplatí na to sociální demokracie, neboť přívrženci ODS jsou tak vyděšeni Paroubkem, že půjdou k volbám. Na prvních dvou místech bude ČSSD, nebo ODS, pak komunisté, lidovci, zelení -podle mě pod hranicí pěti procent.

Michal Horáček, textař a podnikatel

ODS i ČSSD budou mít nad třicet procent. Těsně ale vyhraje ODS. Daleko vzadu budou komunisti, lidovci, a zda se zelení dostanou do parlamentu, nedokážu odhadnout.

Vladimír Růžička, hokejový trenér

Myslím si, že volby vyhraje ODS a druhá bude ČSSD. Kolik by mohly tyto strany získat procent, ale odhadnout opravdu nedokážu. Velkou šanci dostat se do parlamentu má podle mě i Strana zelených.

Irena Obermannová, spisovatelka

Tipuji, že bohužel vyhraje ODS, ale jen o fous. Druhá bude ČSSD. Až pak budou komunisti, dá-li pán bůh, pak KDU-ČSL, a doufám, že se do parlamentu dostanou zelení.

Tomáš Sedláček, Československá obec legionářská

Těsně vyhraje ODS před ČSSD, třetí bude KSČM. Čtvrtí budou lidovci, nebo Strana zelených.

Zuzana Bubílková, moderátorka

Nejsem si jistá, jestli vyhraje ODS, nebo ČSSD, bude to těsné. KSČM může získat 13 až 14 procent, KDU-ČSL 7 až 8, zelené by mohlo volit tak 6 procent lidí.

Jiří Stránský, spisovatel a scenárista

Myslím, že to nebude tak patová situace. A že to vyhraje ODS před ČSSD o 7 až 10 procent.