5. 4. 2006
Do restaurace na Donutila, nebo na Jágra?   (iDnes)
Do restaurace na Donutila, nebo na Jágra?
New York - České divadlo a český hokej kralovaly pondělnímu večeru v české restauraci Zlatá Praha v newyorské čtvrti Astoria.

New York - České divadlo a český hokej kralovaly pondělnímu večeru v české restauraci Zlatá Praha v newyorské čtvrti Astoria.
Historky z cest, které tam vyprávěl herec pražského Národního divadla Miroslav Donutil, si přišly poslechnout i hvězdy hokejového týmu New York Rangers, nejlepší hráč NHL uplynulého měsíce Jaromír Jágr a jeho spoluhráč a spolubydlící, nadějný mladý útočník Petr Průcha.

Kdo je víc, Donutil, nebo Jágr?

Bavili se dobře, a jak řekl Průcha, představení Cestou necestou se jim líbilo. Ostatní hosté nevěděli, kam dřív s očima, zda sledovat Donutila, nebo hokejisty, jak se jeho vyprávění hlasitě smějí a tleskají. Jen co herec skončil a vystřídala ho slovenská muzikálová hvězda Sisa Sklovská, změnil se večer v neplánovanou autogramiádu, kdy Jágr s Průchou ochotně podepisovali, co jim diváci podstrčili, a s milými úsměvy pózovali před fotoaparáty.
Setkání Miroslava Donutila s Jaromírem Jágrem nebylo náhodné. „S Jardou Jágrem se kamarádíme už léta,“ řekl po představení Donutil, který je, jak sám tvrdí, hokejovým fanouškem. Při svých cestách za oceán si vždy zajde na zápas NHL. „Týmem jeho srdce“ jsou New York Rangers.
„Chodím na ně vždy, když jsem v New Yorku, a doma se na ně dívám v noci v televizi. Je tam sedm našich kluků a všichni jsou báječní,“ prohlásil o Češích v Rangers. Také tentokrát jejich zápas nevynechá a zajde dnes večer na utkání s Philadelphií.

Za českými a slovenskými krajany

Miroslav Donutil v New Yorku završil šňůru představení, která pořádá česká nadace Budoucnost 3000 z Chicaga. Tentokrát oblíbeného herce zavedla mezi české a slovenské krajany do Denveru, Atlanty, Chicaga a Miami. „Představení mělo všude veliký úspěch,“ chlubí se Donutil.
Do Spojených států se herec vrátí hned za dva týdny, kdy ho čekají vystoupení v San Francisku a Los Angeles. „Potom konečně bude následovat trocha oddychu,“ dodává Miroslav Donutil, kterého mohou v současnosti diváci vidět v představeních Sluha dvou pánů, Romeo a Julie či Naši furianti.

Foto popis| Miroslav Donutil a Jaromír Jágr před newyorskou restaurací Zlatá Praha
Foto autor| FOTO: ČTK