3. 3. 2006
O TýTý bojuje padesát nominovaných   (iDnes)
O TýTý bojuje padesát nominovaných
Praha - Patnáctý ročník anketních cen televizní popularity je v poločase. V zábavném večeru TýTý 2005 Nominace představí zítra Nova pořady a osobnosti, které získaly prostřednictvím časopisových kuponů nejvíce hlasů.

Praha - Patnáctý ročník anketních cen televizní popularity je v poločase. V zábavném večeru TýTý 2005 Nominace představí zítra Nova pořady a osobnosti, které získaly prostřednictvím časopisových kuponů nejvíce hlasů.
Pětice nejúspěšnějších v každé z deseti kategorií vzápětí vstoupí do druhého kola hlasování, tentokrát pomocí telefonu a esemesek. "Každý nominovaný však začíná od nuly," upozornila šéfredaktorka pořádajícího časopisu Týdeník Televize Daniela Kupsová, že body z nominačního hlasování se nezapočítávají. Diváci mohou rozhodovat až do šesté večer 11. března, o dvě hodiny později začne v přímém přenosu Novy finále TýTý.
"Už nominační večer představí několik novinek. Změnily se totiž kategorie, takže výsledky mohou velmi překvapit," uvedla mluvčí Novy Veronika Šmítková. Letos soutěží osobnost zpravodajství, publicistiky, zábavných a soutěžních pořadů, herec, herečka, zpěvák, zpěvačka, pořad roku a seriál roku, a to napříč všemi stanicemi. Prima sice letošní TýTý bojkotuje, nicméně diváci pro některá její jména stejně hlasují.
Moderátorka nominačního večera Tereza Kostková přivítá kromě hudebních hostů své kolegy, kteří uváděli minulé ročníky TýTý, například Marka Ebena, Jiřinu Jiráskovou, Jitku Molavcovou, Aleše Cibulku, Josefa Cardu nebo Zuzanu Slavíkovou. Vítěze TýTý bude příští sobotu provázet Leoš Mareš, do Síně slávy vejde kameraman Vladimír Opletal.

***

* Nominace na TýTý

Osobnost zpravodajství
Lucie Borhyová, Pavla Charvátová, Rey Koranteng, Jolana Voldánová, Pavel Zuna

Osobnost publicistiky
Pavlína Danková, Marek Eben, Radek John, J. Klíma, Václav Moravec

Osobnost zábavných pořadů
Dalibor Gondík, Adéla Gondíková, Vladimír Hron, Zdeněk Izer, Jan Kraus

Osobnost soutěžních pořadů
Tereza Pergnerová, Zdeněk Podhůrský, Jan Rosák, Petr Svoboda, Roman Šmucler

Herec
Miroslav Donutil, Ladislav Potměšil, Viktor Preiss, Václav Vydra, Roman Zach

Herečka
Jiřina Bohdalová, Tereza Brodská, Jiřina Jirásková, Libuše Šafránková, Daniela Šinkorová

Zpěvák
Karel Gott, Vlasta Horváth, Vladimír Hron, Petr Kolář, Petr Muk

Zpěvačka
Lucie Bílá, Aneta Langerová, Marie Rottrová, Helena Vondráčková, Hana Zagorová

Pořad roku
GoGo šou, Na vlastní oči, Televizní noviny, Uvolněte se, prosím, VyVolení

Seriál roku
Četnické humoresky, Dobrá čtvrť, Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Ulice