27. 3. 2011
Donutil: Rozdává radost, ale tají žal   (blesk.cz)
Herec Miroslav Donutil (60) má mnoho důvodů k radosti. Jeho pořad 3x s Miroslavem Donutilem válcuje Česko Slovenskou Super- Star, syna Martina (19) vzali do pražského Národního divadla a z představení Sluha dvou pánů je legenda.
16. 3. 2011
ČT připravuje nový pořad Trumfy Miroslava Donutila. Sází na jeho úspěch   (digizone.cz)
Nový pořad s Miroslavem Donutilem, jehož 3 + 1 momentálně kraluje nedělním večerům na programu ČT 1, připravuje Česká televize.
10. 3. 2011
Do Plzně se vracím velmi rád, prozradil Miroslav Donutil   (qap.cz)
Příznivci Miroslava Donutila si jistě přišli na své v zábavném pořadu Na kus řeči s Miroslavem Donutilem, který proběhl v plné Měšťanské besedě ve středu 8. března.
16. 2. 2011
Soňa Červená pokřtila ouverturu k pamětem Miroslava Donutila   (kultura.idnes.cz)
Rozmotávat nejdůležitější a nejmilejší chvíle z klubka svého života se snaží ve své nové knize Šedesát uzlíků života herec Miroslav Donutil.
9. 2. 2011
Miroslav Donutil oslavil životní julileum   (kulturniservisplus.cz)
Herec Miroslav Donutil oslavil v pondělí 7. února jubilejní šedesáté narozeniny. O den později mu na zdraví připilo i několik přátel, které pohostil v příjemném prostředí pražské kavárny Platýz.
4. 2. 2011
Donutil dostal k šedesátinám DVD s novým záznamem Sluhy dvou pánů   (kultura.idnes.cz)
Národní divadlo vydalo v pořadí už druhý záznam inscenace Sluha dvou pánů. DVD s úspěšnou komedií Carla Goldoniho je dárkem pro Miroslava Donutila k jeho nadcházejících šedesátinám.
24. 9. 2009
Miroslav Donutil rekordmanem Národního divadla   (Nova)

Už 14 sezon je "Sluha dvou pánů" vyprodán!

22. 7. 2009
Rozhovor o nabídkách, spolupráci s Vieweghem a jeho Románu pro muže   (MF DNES)

Patří mezi nejpopulárnější herce, přitom ve filmu hrál naposledy v roce 2003 v Románu pro ženy podle knížky Michala Viewegha. "Od té doby mi byla nabídnuta řada scénářů, které mě vůbec nevyprovokovaly k tomu, abych se jich zúčastnil. Naštěstí jsem už měl aspoň slíbenou hlavní roli zkorumpovaného soudce Cyrila v Románu pro muže podle Viewegha," řekl v rozhovoru pro MF DNES.

22. 7. 2009
Houbařská sezona na Vysočině   (Korzo)

Houbařské žně prožívá v lesích na Vysočině herec Miroslav Donutil (58). Každé léto se svou rodinou tráví člen Národního divadla a vášnivý houbař prázdniny ve své rodné chalupě v obci Bobrová. Okolní lesy prý nyní připomínají houbařský ráj.

11. 5. 2009
Návštěva Severní Moravy   (Český domov - Frýdek Místek)

Rozhovor s Mirkem Donutilem o herectví, živém vystupování a návštěvě Severní Moravy.

29. 1. 2009
Herec Miroslav Donutil zahájil výstavu obrazů a fotografií Jana Saudka a jeho dcery Marie   (mediafax.cz)
V pražském café baru Platýz zahájil ve čtvrtek herec Miroslav Donutil výstavu obrazů a fotografií Jana Saudka a jeho dcery Marie Havlenové Saudkové. Lidé mohou čtyři desítky obrazů a 16 fotografií zhlédnout po následující tři měsíce.
9. 1. 2009
K pořadu Po stopách hvězd   (tv.seznam.cz)
Miroslav Donutil je jedním z nejpopulárnějších českých herců. Narodil se v Třebíči, vyrůstal ve Znojmě, ale většinu svého dětství nakonec prožil v Brně.
1. 1. 2009
Host Radiožurnálu   (ČRo1 Radiožurnál)
Rozhovor s hercem a dabérem Miroslavem Donutilem o tom, jak těžké je bavit lidi ve chvílích, kdy člověku není vůbec do smíchu, který z kolegů mu dal nejcennější radu i jak reagoval na oznámení mladšího syna, že chce být také hercem... Host Radiožurnálu - rozhovor z 10.12.08 si můžete poslechnout ZDE!
23. 12. 2008
Jak si užil první sex Miroslav Donutil?   (žena - in. - společnost)
Herec může být špatný nebo dobrý, profík nebo amatér, rozený tragéd nebo komik, co ještě...? Ještě třeba skvělý bavič a vypravěč – takových mnoho není. Se slzou v oku můžeme vzpomínat na fenomenální pány Horníčka či Menšíka. Co naplat, odešli a jejich místo se snaží zaplnit noví, mladší.
23. 11. 2008
Donutil má novou knížku   (certnakoze)
Miroslav Donutil patří nejen mezi úspěšné a slavné herce, ale drží i nějaké rekordy:
30. 10. 2008
Miroslav Donutil rekordmanem Národního divadla   (tn.cz)
Herec Miroslav Donutil přepisuje dějiny Národního divadla. Dlouholetý člen činohry se chystá na vyrovnání letitého rekordu v počtu odehraných představení. Celý článek naleznete zde.
30. 10. 2008
Miroslav Donutil v cyklu Otcové a synové   (http://www.superonline.cz)

V neděli 5. října od 20,00 uvede ČT 1 další z divácky oblíbených komediálních triptychů 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Tématem nejnovější trojice povídek jsou Otcové a synové. Podle scénářů Davida Jana Novotného je režíroval zkušený František Filip. Miroslav Donutil v nich znovu zosobnil různé typy současných mužů, zapletených do partnerských i rodinných problémů.

Celý článek naleznete zde.

16. 10. 2008
Donutil miluje manželčinu kuchyni   (recepty.centrum.cz)
Miroslav Donutil se netají tím, že se rád a dobře najít. Zejména toho, co mu uvaří jeho manželka.
24. 9. 2008
Miroslav Donutil rekordmanem Národního divadla   (tn.cz - Mozilla)
Herec Miroslav Donutil přepisuje dějiny Národního divadla. Dlouholetý člen činohry se chystá na vyrovnání letitého rekordu v počtu odehraných představení.
28. 8. 2008
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - reportáž z natáčení   (http://www.ceskatelevize.cz/program/20851212003.html)
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - reportáž z natáčení ZDE!

28. 8. 2008
S každou rolí se peru stejně   (http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10133625547&day=0&time=00:00&ch=1&deid=1944)
Miroslav Donutil: S každou rolí se peru stejně - článek ZDE!

7. 7. 2008
Nejlépe placený herec? Donutil?!   (prepni.cz)
Sedmapadesátiletý herec Miroslav Donutil opět boduje. Po delší odmlce v celovečerních filmech nastupuje alespoň na televizní plátno. Tentokrát v dalších dílech 3 + 1.
10. 6. 2008
Po Werichovi načte Švejka Somr, Donutil a další   (idnes.cz)
V nahrávacím studiu se v těchto dnech začal natáčet výjimečný projekt na českém trhu audioknih. Deset významných českých herců bude vyprávět z knihy Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka na pokračování.
19. 3. 2008
Stašová odmítla Donutila   (Aha!)
Uznávaná herečka Simona Stašová, která dnes slaví 53. narozeniny, odmítla natáčení s Miroslavem Donutilem (57) z legendárních Pelíšků! A důvod? Divadlo!
18. 3. 2008
Donutilův Don Juan se divákům nepodbízí   (iDnes.cz)
Další aktualizace, další netradiční pojetí světové klasiky v Národním divadle, chtělo by se zvolat již od začátku nové sugestivní inscenace Molierova Dona Juana ve Stavovském divadle.
16. 3. 2008
Miroslav Donutil: Tvůrčí konflikty zbožňuju   (show.idnes.cz)
Národní divadlo mě hýčká, tvrdí Miroslav Donutil. Po Hejtmanovi v Gogolově Revizorovi mu nadělilo další velký úkol: Moliérova Dona Juana v režii Jana Nebeského.
15. 3. 2008
Blazeovaný bavič v postmoderní všehochuti   (www.novinky.cz)

Návrat Moliérova Dona Juana na jeviště Národního, respektive Stavovského divadla byl očekáván se zvědavostí o to víc, že hostující režisér Jan Nebeský umí rozkrýt klasický text divadelně přitažlivým, byť i provokativním způsobem (mj. precizní inscenace Ibsenovy Divoké kachny v Divadle v Dlouhé). Obsazení Miroslava Donutila do titulní role slibovalo netuctový výklad.

13. 3. 2008
Donutil se promění v prospěchářského Don Juana   (www.novinky.cz)
Praha - Don Juan putuje literaturou už čtyři století, nejslavnější divadelní zpracování ale zůstává to Moliérovo. K němu sáhlo i Národní divadlo a ve čtvrtek ho s Miroslavem Donutilem v hlavní roli představí v premiéře.
11. 12. 2007
Vánoce odstartuje Donutil u vína   (MF DNES)
Za okny bude vrcholit nevlídné adventní počasí, z obrazovky zasvítí slunce nad vinohrady. Komediální cyklus 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, tentokrát na téma Vinaři, se vysílá v předvečer Štědrého dne, v neděli 23. prosince na ČT1.
28. 11. 2007
Oblíbené historky Miroslava Donutila už i knižně   (TopŽena.cz)
Jeden z nejpopulárnějších herců současnosti, člen činohry Národního divadla Miroslav Donutil, patří k předním českým televizním bavičům. Ve svém životě prožil to, co každý druhý herec (střední škola, vysoká, práce v divadlech, ve filmu, v televizi, umělecké zájezdy…), ale na rozdíl od jiných se díval na lidi a události kolem trochu jinýma očima. Především očima bystrého pozorovatele, ironika, komika, baviče a samozřejmě i kamaráda a přítele. Posléze začal své životní příběhy, historky, postřehy, glosy a zážitky vyprávět. Hodně originálně, hodně osobitě, hodně inspirativně – a vždycky s oním pověstným humorným espritem, který je nezaměnitelný.
28. 11. 2007
Rozhovor s Miroslavem Donutilem   (TopŽena.cz)
K televizním vánočním svátkům patřily mnoho let vaše zábavné pořady, diváci si na ně dobře pamatují… Proč jste se rozhodl dát je do knižní podoby?
13. 11. 2007
Miroslav Donutil: Trapas na vernisáži!   (AHA!)

PRAHA – Prvorepublikové filmové krásky jako Adina Mandlová nebo Lída Baarová jsou vystaveny! V kavárně Platýz, kterou vlastní manželka Miroslava Donutila (56), je totiž na vernisáži odhalil právě oblíbený bavič, který byl jejich ženskou krásou tak ochromen, že začal olíbávat i tři milé šatnářky. A navíc se mu podařil pořádný trapas!

12. 10. 2007
Donutil vzal ženu na Azory   (Bleskově.cz)
Ani my nechceme brát na takové natáčení celé rodiny. Ale jedna pracovní cesta někde v daleké cizině našim ženám prostě patří," říká Miroslav Donutil
11. 10. 2007
Miroslav Donutil v roli detektiva pookřál   (iDNES.cz)
Třikrát se Miroslav Donutil stane prvorepublikovým inspektorem Klubíčkem, slavným hrdinou knižních detektivek z dílny Emila Vachka. Poprvé v příběhu Muž a stín, který ČT 1 uvede v neděli. "Já mám tu dobu strašně rád," říká herec o 30. letech, v nichž se případy odehrávají.
18. 9. 2007
DONUTIL - Koketoval na Moravě!   (Šíp)
PAVLOV - ­ Známý herec Miroslav Donutil koketoval na jižní Moravě s krásnými cyklistkami! Nevěrný své ženě ale nebyl, jen se s vervou zhostil nové role v natáčeném cyklu 3+1, který Česká televize odvysílá letos před Vánoci.
13. 9. 2007
Vánoce oživí tři vinařské příběhy s Donutilem   (iDNES.cz)
Miroslav Donutil se objeví v hlavních rolích tří povídek s vinařskými náměty. Pro vánoční program je natáčí Česká televize v Pavlově na Břeclavsku, malebné obci obklopené vinohrady.
8. 8. 2007
Miroslav Donutil: Závist a miliony!   (Přepni.cz)
Znamenitý herec Miroslav Donutil podle našich informací nemá na růžích ustláno. Díky své pravidelné vytíženosti v televizi čelí narážkám a ohavné závisti!
6. 8. 2007
Miroslav Donutil: Na divadelní prázdniny si sáhnout nenechám!   (super.cz)
Já vůbec žádnou práci v létě nepřijímám. Pro mě je léto svaté, pro mě jsou prázdniny tabu, tam absolutně žádná práce se do toho nevloudí a o prázdninách všechno odmítám!
31. 7. 2007
Miroslav Donutil   (http://www.nohavica.cz/cz/jn/recen_konc/konc_cz_03.htm)

Miroslav Donutil pravidelně vystupuje v Branickém divadle s pořadem "Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím". Navštívil jsem představení, kde byl jeho hostem Jaromír Nohavica.

30. 7. 2007
Miroslav Donutil
Máte pěkné fotografie M. Donutila? Vložte je na web super.cz - http://www.super.cz/celebrity/miroslav-donutil
30. 7. 2007
Donutil natáčí na Azorských ostrovech   (Blesk)
Jedna z nejpopulárnějších českých hereckých osobností, Miroslav Donutil, na léto přesídlil na ostrovy uprostřed Atlantiku.
30. 7. 2007
Miroslav Donutil: Jsem líný cestovatel   (http://www.ahaonline.cz/cz/spolecnost/16272/miroslav/)
Chystám se na návštěvu k Zemanovi PRAHA – Herec, dabér a bavič Miroslav Donutil (56) nerad cestuje a chce na Vysočině navštěvovat souseda, expremiéra Miloše Zemana (62)! Právě to na sebe prozradil v rozhovoru rádia Impuls pro pořad Impulsy Václava Moravce. A řekl toho ještě mnohem víc!
27. 7. 2007
Donutil: Krásná je každá   (http://www.blesk.cz/Clanek81277.htm)

Nepodařilo se to ani na ženské kráse zasvěcené vernisáži fotografií Petra Nagye.

Tu Donutil zahájil téměř povinně - fotografie totiž visí v kavárně Platýz patřící jeho manželce Zuzaně......

22. 7. 2007
Do Četnických humoresek přibude Donutil a Preiss   (show.idnes.cz)
S koncem léta udeří seriály a s nimi i jeden z nejočekávanějších: nové Četnické humoresky. Premiérová třetí řada příběhů z brněnské pátrací stanice plynule naváže na současné reprízy šestadvaceti dosavadních dílů.
18. 7. 2007
České ženy obdivují Donutila, Zunu a Gotta   (ONA, idnes)
S kým byste šla nejraději na večeři? Více než pětina z vás jmenovala ve velkém průzkumu MF DNES herce Miroslava Donutila. Druhý skončil Pavel Zuna, třetí Karel Gott.
24. 6. 2007
Moravák s duší bonvivána
Také máte rádi humor Miroslava Donutila? Já moc. Je milý, laskavý a dokáže vytvářet pohodu. A protože stále platí "jaký pán, takový krám"a naopak - milý, laskavý a pohodu vytvářející je i sám Miroslav Donutil. Snad je to tím, že jeho životním krédem je optimismus
8. 6. 2007
vystoupení Miroslava Donutila   (http://www.mkzsternberk.cz/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=10&Itemid=36)
Dne 8.června 2007 navštívil Tylovo divadlo v našem městě pan Miroslav Donutil s pořadem „Cestou necestou´´
30. 5. 2007
Miroslav Donutil: Nejlepší pohádka? O buchtách a milování
Přední český herec Miroslav Donutil jezdí do Zlína hlavně proto, aby se zde setkal s lidmi, se kterými to nestihne během roku. Festivalem vždycky proletí.
26. 3. 2007
Saudek zahájil výstavu s celebritami i synem Matějem   (revue.idnes.cz)
Ženskou krásu vidím jasně, ale není snadné ji zachytit. Doufám, že se mi to podařilo do obrazů dostat,“ řekl Saudek o své práci.
8. 2. 2007
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem   (bedna.cz)
Miroslav Donutil jako rozvádějící se violoncellista, nadutý středoškolský profesor a staromládenecký modelář a pekař.
26. 1. 2007
Donutil je inspektorem   (http://www.blesk.cz/Clanek68521.htm)

Miroslav Donutil (55) v nich hraje legendárního vrchního inspektora Klubíčka. Zfilmování tří detektivních příběhů Emila Vachka se ujal milovník české detektivky režisér Dušan Klein.

19. 1. 2007
Sporťáci udělali z herců blázny   (http://www.blesk.cz/Clanek67994.htm)

A postihla i Miroslava Donutila? Naštěstí si herci role bláznů jen zahráli.

Jak se jim to povedlo, budou televizní diváci moci posoudit ve speciálu pořadu Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit.

1. 12. 2006
Miroslav Donutil: „Nečekám na životní roli“ - ROZHOVOR   (Pražská pětka)
Dnes je stálicí televizních obrazovek, s vlastním pořadem plní sály kulturních domů po celé republice, hraje hlavní role v Národním divadle a – jak sám říká, dal už novinářům asi víc rozhovorů, než si kdy vůbec představoval. Původně ale mířil spíš na dráhu toho, kdo svět slavných pozoruje z druhé strany – chtěl být novinářem. „Jenže jsem nestihl včas odmaturovat, abych mohl jít v řádném termínu na přijímačky,“ říká.
23. 11. 2006
Z Revizora jde smích i hrůza   (iDnes.cz)
Přichází nový Revizor a s ním smích i hrůza.
10. 10. 2006
Miroslav Donutil miluje lázeňskou pohodu   (dáma.cz)
Už mnoho let dodržuje člen činohry Národního divadla Miroslav Donutil zavedenou tradici. V okamžiku, kdy se prázdniny přehoupnou do druhé poloviny, sbalí kufry a odjíždí do lázeňského letoviska Aurora v Třeboni. Na jihočeský pobyt se těší mnoho měsíců dopředu. A tak se právě v těchto dnech naplno oddává lázeňské pohodě.
30. 8. 2006
Miroslav Donutil se válel v bahně   (bleskově.cz)
V televizi, filmu i na scéně Národního divadla jde Miroslav Donutil z role do role. Tento nejobsazovanější herec si po celé sezóně potřebuje pořádně o prázdninách odpočinout. I když se ve svých rolích dokáže leckdy přímo vznášet, má se svým pohybovým ústrojím starosti. "Snažím se ve svých rolích předstírat, že nemám žádné potíže, ale klouby mě už zlobí delší dobu. Občas mě bolí kolena a vůbec všechny klouby. Na jevišti na to pochopitelně musím zapomenout, je moje povinnost a profese pohybovat se s lehkostí, pokud to role vyžaduje," přiznává populární herec. "Abych se trochu vzchopil, jezdím pravidelně do lázní v Třeboni. Tam mě vždycky dají dohromady. Takové ty bahenní zábaly mi moc pomáhají. Takže letos jsem už byl v lázních posedmé a užíval jsem si je i v bahně," říká Donutil. Oblíbeného herce teď uvidíme v neděli večer v České televizi v komediálním triptychu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Tentokrát se osudy jeho hrdinů odehrávají právě v lázních.
13. 7. 2006
Donutilovo léto: rašelina, Sardínie, Revizor   (iDnes)
Jeden z nejpopulárnějších českých herců Miroslav Donutil prožije část léta v pracovním tempu. Bude hodně natáčet i zkoušet v divadle.
7. 6. 2006
Jaký tipujete výsledek parlamentních voleb?   (iDnes)

Jaký tipujete výsledek parlamentních voleb?
Miroslav Donutil, herec
Myslím, že lidé budou stejně jako já toužit po změně. Jsem rád, že Mirek Topolánek nabyl v posledních debatách nonšalanci a klid, a lidé to ocení. Ale pořád to nemusí znamenat, že volby vyhraje ODS, to vím.

2. 5. 2006
Husa na provázku v Los Angeles   (iDnes)
Husa na provázku v Los Angeles
UDÁLOSTI VÝSTAVA Los Angeles - Historii brněnského Divadla Husa na provázku přibližuje výstava fotografií Jefa Kratochvíla s názvem Svítání, která byla v neděli otevřená v Casting Café v losangeleské čtvrtiWest Hollywood.
12. 4. 2006
Na Provázku je natřískáno. Pořádají konkurz   (iDnes)
Na Provázku je natřískáno. Pořádají konkurz
Brno - V brněnském Divadle Husa na provázku se od včerejška dveře netrhnou. Hledají zde totiž nové herce a zájem o angažmá ve vyhlášeném souboru zaskočil i samotné pořadatele. „Původně měl konkurz trvat jeden den. Bude třídenní. Už minulý týden jsme museli příjem dalších přihlášek prostě zastavit.
8. 4. 2006
Vysočina je rodištěm známých tváří   (iDnes)
Vysočina je rodištěm známých tváří
Vysočina - Českomoravská vrchovina je rodištěm mnoha významných a úspěšných lidí. Narodili se zde hokejisté hrající v zámořské NHL, nebo herci vystupující v Národním divadle. Vysočina se tak může pyšnit velkým počtem lidí, kteří se prosadili nejenom v tuzemsku, ale také za hranicemi.
5. 4. 2006
Do restaurace na Donutila, nebo na Jágra?   (iDnes)
Do restaurace na Donutila, nebo na Jágra?
New York - České divadlo a český hokej kralovaly pondělnímu večeru v české restauraci Zlatá Praha v newyorské čtvrti Astoria.
11. 3. 2006
TýTý: Kdo převálcuje Novu?   (Blesk)

TýTý: Kdo převálcuje Novu?

[Monika Holešovská] Už po patnácté se budou letos rozdávat kulatá zrcadla jménem TýTý. Zvítězí známé tváře nebo se dočkáme překvapení?

8. 3. 2006
Morávek se s Dostojevským usmířil   (iDnes)
Morávek se s Dostojevským usmířil
F. M. DOSTOJEVSKIJ Bratři Karamazovi: Vzkříšení Divadlo Husa na provázku Brno. Režie Vladimír Morávek, hrají Jiří Vyorálek, Petr Jeništa, Jan Budař, Tomáš Sýkora, Lucie Vondráčková a další. Délka 140 minut.
3. 3. 2006
O TýTý bojuje padesát nominovaných   (iDnes)
O TýTý bojuje padesát nominovaných
Praha - Patnáctý ročník anketních cen televizní popularity je v poločase. V zábavném večeru TýTý 2005 Nominace představí zítra Nova pořady a osobnosti, které získaly prostřednictvím časopisových kuponů nejvíce hlasů.
1. 3. 2006
Neotřelý Donutil „Na cestě“ s Bartoškou   (iDnes)
Neotřelý Donutil „Na cestě“ s Bartoškou
Praha - Herec Miroslav Donutil nedávno oslavil pětapadesátiny. Od dob Balady pro banditu, v níž miloval Ivu Bittovou jako Eržiku a jeho zbožňovaly davy dívek, uplynulo hodně vody. Popularitu mu však voda neodnesla.
23. 2. 2006
Milionové Pelíšky   (iDnes)
Milionové Pelíšky
Příběh nejoblíbenějšího filmu „Byly Vánoce 1967. Bylo mi šestnáct let a chtělo se mi umřít...“ První věty navozují atmosféru, která diváky okouzlila. Pelíšky, nejoblíbenější český film posledního desetiletí, ale vůbec neměly v kinech běžet.
11. 2. 2006
V Brně se na Dostojevského chodí masově   (iDnes)

V Brně se na Dostojevského chodí masově
Šílenství jménem Dostojevskij vyvrcholí o víkendu v brněnském Divadle Husa na provázku. Čtyři stěžejní románová díla slavného ruského spisovatele zde ve třech sezónách uvedl režisér Vladimír Moravek, mimo jiné režisér muzikálu Excalibur.

31. 1. 2006
Verešová zahájila skandální výstavu   (iDnes)
Andrea Verešová má velkou slabost pro krásu, umění a zdá se, že i pro skandální fotografy. Pětadvacetiletá modelka a slovenská miss z roku 1999 proto uvítala, že mohla v neděli v pražském... více
28. 1. 2006
Donutil a Bartoška se sešli Na cestě   (iDnes)
Herci Miroslav Donutil a Jiří Bartoška se znají už z dob, kdy v Brně studovali herectví. Nyní se budou setkávat na moderátorském postu. více
28. 1. 2006
Spolužáci Donutil a Bartoška se sešli nad pořadem Na cestě   (iDnes)

Spolužáci Donutil a Bartoška se sešli nad pořadem Na cestě

Televize Praha - Herci Miroslav Donutil a Jiří Bartoška se znají už z dob, kdy v Brně studovali herectví. Nyní se budou setkávat na moderátorském postu: stali se totiž průvodci nového cestopisného cyklu České televize Na cestě, jehož úvodní část věnovaná Jemenu se vysílá 6. února.

28. 1. 2006
Humoresky ztratily svého kapitána   (iDnes)
Humoresky ztratily svého kapitána
Natáčet se nepřestane, třetí řada seriálu se na televizních obrazovkách objeví příští rok
16. 1. 2006
Lví kandidát: Román pro ženy   (iDnes)
V dubnu 2005 měl premiéru film Filipa Renče podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha Román pro ženy. více
15. 1. 2006
Lví kandidát: Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště   (iDnes)

V polovině října 2005 měl premiéru film režiséra Vladimíra Morávka Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, v němž se Jan Budař přátelil s Richardem Krajčem. více

12. 12. 2005
Donutil: Rybaření miluju, kapry nejím   (iDnes)
Šťastný to muž! Miroslav Donutil už osmadvacet let miluje svou ženu, a opravdu, do telefonu s ní... více
12. 12. 2005
Donutil si užije televizní Vánoce třikrát   (iDnes)

Vlastně tři Štědré večery zažije letos Miroslav Donutil na obrazovce České televize. Jeden z nich... více

21. 11. 2005
Na Harrelsona čeká česká pohádka plná rakví   (iDNES)
Režisér Matej Mináč se rozhodl změnit žánr. Místo slz, které dominovaly jeho filmům Všichni moji... více
18. 11. 2005
Na Baladu dorazil i starý Šuhaj Donutil   (iDNES)
Bylo těsně před premiérou "nové" Balady pro banditu. Zatímco všichni diváci už byli nahoře v sále,... více
15. 11. 2005
Legendární Balada pro banditu se vrací   (iDNES)
K jedné ze svých nejproslulejších inscenací se pozítří vrátí brněnské Divadlo Husa na provázku.... více
3. 11. 2005
Kouzelný cirkus trhá rekord s 5555. reprízou   (iDNES)
Pražskou Laternu magiku čeká neuvěřitelné jubileum. V pátek 11. listopadu uvede divadlo 5555. reprízu... více
22. 10. 2005
Televizní silvestr letos ovládnou herci   (iDNES)
Stupeň utajení připomíná spíše jaderné základny než televize, přesto se úniku zpráv o silvestrovských zbraních žádná neubrání. Letošní novinkou budou herecké posily v rolích hostitelů hlavních večerních pořadů: Jan Kraus v České televizi a Václav Postránecký na Nově... více
6. 10. 2005
Miroslav Donutil se vrátil do školy   (iDNES)
Ve třech nových povídkách komediálního cyklu 3 plus 1 s M. Donutilem, které v neděli uvede ČT 1, vytvořil známý herec pět postav... více
9. 9. 2005
Hrubeš a Mareš je další filmová reality show   (iDNES)
Režisér Vladimír Morávek a Jan Budař představili nový film Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. "Je to příběh o hlubokém přátelství a zradě," říkají... více
8. 8. 2005
Hrádeček vzpomínal na Zahradní slavnost   (iDNES)
Divadlo Na tahu uspořádalo v sobotu na Hrádečku u Trutnova tradiční zahradní slavnost. Soubor uvedl stejnojmennou absurditu Václava Havla, která po své premiéře v prosinci 1963 v pražském Divadle Na zábradlí tehdy mladého dramatika rázem proslavila... více
31. 7. 2005
NEJPILNĚJŠÍ HERCI: TÁBORSKÝ, GEISLEROVÁ   (iDNES)
Na otázku, kteří čeští herci dnes stojí nejčastěji před kamerou, se lidem vybaví tváře populárních komedií: Bolek Polívka, Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek. Jenže statisticky vedou takzvaní zakázkáři, herci, kteří se objevují v zahraničních filmech, byť v menších rolích... více
15. 7. 2005
VIEWEG NAPÍŠE DALŠÍ TI FILMY   (iDNES)
Filmový Román pro ženy se blíží hranici půl milionu diváků. To je pádný důvod, proč se do kin chystají... více
6. 7. 2005
KDYŽ VEDLE BAŤŮŽKÁŘE USEDNE CELEBRITA   (iDNES)
Velkou a širokou rodinu tvoří publikum mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. A tak... více
23. 5. 2005
MORÁVEK ZMĚNÍ DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU   (LIDOVÉ NOVINY)
V obnovené starší hře hlavní role ztvární Pavel Zedníček, Donutil a celý mužský soubor divadla, doplněný o kolegy z Klicperova divadla...  více
7. 4. 2005
ROMÁN PRO ŽENY MĚL VELKOLEPOU PREMIÉRU   (iDNES)
Slavnostní premiéra romantické komedie Román pro ženy připomínala hru na Hollywood. Od dob, kdy... více
4. 4. 2005
GOTT DOSTAL K ZRCADLU I BARVY   (BLESK)

V Top hotelu Praha proběhlo v sobotu předávání cen TýTý osobnostem našich tří televizí. Blesk zjistil, co se dělo v zákulisí... [celý článek]

3. 4. 2005
ŠOK! ANETA PORAZILA BÍLOU   (BLESK)

Letošní TýTý dopadlo více než překvapivě! Aneta Langerová (18) sesadila z trůnu dlouho kralující Lucii Bílou (38)! A absolutním vítězem se tentokrát nestal Karel Gott (65) nýbrž novácký seriál Pojišťovna štěstí! [celý článek]

2. 4. 2005
TÝTÝ OVLÁDL HRON A POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ   (iDNES)
Pojišťovna štěstí ovládla divácké ceny Týtý. Uspěla mezi seriály a zároveň se stala absolutním vítězem.... více
23. 3. 2005
DONUTIL: AUTA MĚNÍM, ŘIDIČE NE   (iDNES)
Slavný herec už prožil ve svém autě hodně času, ale nemá moc vzpomínek; zpravidla spí. Miroslav... více
12. 3. 2005
CENY TÝTÝ STARTUJÍ NOVINKOU   (iDNES)
První novinka letošní ankety TýTý o nejpopulárnější tváře obrazovky se objeví dnes večer na Nově.... více
26. 2. 2005
TÝTÝ ZKUSÍ LETOS OSLAVIT VÍCE DIVÁKŮ   (iDNES)
Anketní ceny TýTý pro nejoblíbenější tváře obrazovky se letos chtějí stát nejen společenskou, ale... více
25. 2. 2005
TÝTÝ ZAVEDLO KATEGORII OBJEV ROKU   (iDNES)
Anketní ceny TýTý pro nejoblíbenější tváře obrazovky zavedly novinku. Je jí kategorie objev roku,... více
21. 2. 2005
FESTIVAL NABÍDNE ČESKÉ HERECKÉ HVĚZDY   (iDNES)
Již třetí ročník divadelní přehlídky Festival divadla 2-3-4 herců začne 2. března v Třebíči. V průběhu... více
8. 2. 2005
POZNÁTE, KDO JE BEZDOMOVEC?   (BLESK)

Oblíbený herec Miroslav Donutil (53) se při natáčení televizního projektu "3 plus 1 s Miroslavem Donutilem" proměnil v bezdomovce. [celý článek]

20. 12. 2004
DONUTILOVI NA JEVIŠTI PŘISTÁLA SVAČINA   (iDNES)
Desetiminutový potlesk a ovace vestoje si vysloužilo jubilejní 300. představení komedie Carla Goldoniho... více
30. 11. 2004
DONUTILOVI KŘTILI POLÍVKA A ZEDNÍČEK   (iDNES)

Bolek Polívka přijel v neděli do Prahy hned na dva večírky. Miroslavu Donutilovi pokřtil tři DVD... více

29. 11. 2004
SILVESTRA ZAHÁJÍ DONUTIL   (iDNES)
Silvestrovský večerní blok pořadů České televize zahájí na ČT 1 premiéra nového cyklu, ve kterém... více
8. 11. 2004
Z BUDAŘE JE GRÁZL, Z KRAJČA TROUBA   (iDNES)
Začalo to slibně. Hned při natáčení prvního záběru komedie Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště... více
25. 10. 2004
HUMORESKY SE VRACEJÍ TŘETÍ ŘADOU   (iDNES)
Česká televize začala natáčet třetí třináctidílnou sérii seriálu Četnické humoresky. První klapka... více
11. 10. 2004
VELKOLEPÝ VEČÍREK PRO ZVANÉ A ZASVĚDCENÉ   (iDNES)
V koprodukci dvou Národních divadel - pražského a bratislavského - vznikla inscenace Michala Dočekala... více
10. 10. 2004
RODÍ SE FILM ROMÁN PRO ŽENY   (iDNES)
Jakmile v sobotu režisér Filip Renč poprvé zavelel "Akce!", začal se knižní hit Michala Viewegha... více
6. 10. 2004
DR. ŠALDU UMUČIL ANANYMNÍ AUTOR   (iDNES)
Jméno současného autora hry Pronásledování a umučení dr. Šaldy, kterou pražské Národní divadlo uvede... více
 
21. 9. 2004
FESTIVAL POHODOVÝCH FILMŮ LÁKÁ HVĚZDAMI   (iDNES)
Šest populárních českých komedií a jako nášup účast sedmi tuzemských hvězd ze světa filmu. Taková... více
31. 8. 2004
V NÁRODNÍM DIVADLE UMUČÍ DOKTORA   (iDNES)
Do třetí sezony pod vedením Daniela Dvořáka vstupuje Národní divadlo. Na diváky čeká celkem jednatřicet... více

25. 8. 2004
DONUTIL SE BOJÍ, ŽE NEZVLÁDNE DESETIBOJ   (NEWS.QUICK)
Donutil se bojí, že nezvládne desetiboj   nové okno
News.Quick  25. srpna 2004 | 12:50
"Teď mi trochu zatrnulo, protože to po mně ti dva padouši budou vyžadovat. Utěšit mě akorát může to, že jim snad nikdo nepovolí vystoupit na první scéně," řekl Donutil. S Romanem Šebrlem se setkal při pořadu Na kus řeči. "Je to nesmírně vtipný a cílevědomý člověk. Hned po jeho vítězství jsem mu poslal esemesku s gratulací," dodal Donutil. Budu desetibojařem Olympiádu si v televizi nenechal ujít ani herec Ladislav Županič....
25. 8. 2004
POSLUCHAČI ROZHLASU OPĚT VYBEROU NEJLEPŠÍHO NEVIDITELNÉHO HERCE   (LIDOVÉ NOVINY)
Anketa o nejpopulárnější herecký výkon v Českém rozhlase se letos koná už poosmé... více 
24. 8. 2004
ANKETA O NEJPOPULÁRNĚJŠÍ HERECKÝ VÝKON V ROZHLASE JIŽ POOSMÉ   (MARKETING A MÉDIA)
Anketa o nejpopulárnější herecký výkon v rozhlase již poosmé   nové okno
Marketing a Média  24. srpna 2004 | 15:53
Stivínová, Lenka Vlasáková, Valérie Zawadská, Otakar Brousek ml. i jeho otec, Jan Hartl, Miroslav Moravec, Petr Nárožný, Bořivoj Navrátil, Jiří Ornest, Boris Rösner, Josef Somr, Miroslav Táborský, Ivan Trojan, Stanislav Zindulka a Ladislav Županič. Prvním vítězem ankety se v rámci festivalu Prix Bohemia Radio v Poděbradech stal v roce 1997 Miroslav Donutil. Poprvé tak došly ocenění vynikající výkony za rozhlasovým mikrofonem, o nichž se v médiích málokdy píše. Zakladatelé ankety proto chtěli,...
21. 6. 2004
NAŠI FURIANTI Z UPRCHLICKÉHO TÁBORA
Naši furianti z uprchlického tábora   nové okno
Novinky - kultura  21. června 2004 | 20:52
deníku PRÁVO & portálu Seznam.cz 21.06.2004 20:59 Naši furianti z uprchlického tábora Jiří Štěpnička jako Filip Dubský a Miroslav Donutil coby Jakub Bušek v inscenaci Našich furiantů J. A. Pitínského foto: ČTK/Stanislav Peška Činohra naší první ... furianti nejspíš hrou o furiantství. To se v Pitínského inscenaci daří postihnout skrze dvojici trumfujících se sedláků Buška (Miroslav Donutil) a Dubského (Jiří Štěpnička), mířících při sebemenším sporu hned židlí na sousedovu hlavu, i skrze energickou postavu...
17. 6. 2004
FURIANTI SE VRACEJÍ DO NÁRODNÍHO PO 25 LETECH
Furianti se vracejí do Národního po 25 letech   nové okno
Novinky - kultura  17. června 2004 | 11:52
Poslední inscenace Našich furiantů v úpravě a režii Miroslava Macháčka, jež měla premiéru před 25 lety, se setkala s velkým diváckým ohlasem a udržela se na scéně řadu ... dramaturgyně Lenka Kolihová - Havlíková. V inscenaci se objeví dvě desítky herců v čele s Jiřím Štěpničkou, Johannou Tesařovou, Janem Dolanským, Josefem Vinklářem, Miroslavem Donutilem, Jitkou Smutnou, Kateřinou Winterovou, Davidem Prachařem, Ondřejem Pavelkou a Aloisem Švehlíkem. ND připravilo k premiéře výstavu připomínající Stroupežnického...
27. 5. 2004
ŽELARY NA DVD
Želary na DVD   nové okno
Kinema.sk movie server  27. května 2004 | 7:46
republiky". Ak by som mal nájsť podobný film, určite by to bola Jakubiskova Správa o Konci sveta . Príbeh je síce odlišný, ale miesto a charaktery niektorých postáv sú podobné. Hoci vo filme hrajú Miroslav Donutil a Miroslav Dušek, nehľadajte tam humor. Ide o tragický príbeh, pripomínajúci hrôzy vojny... ( recenzia filmu ) DVD Disk okrem filmu obsahuje ... Ostrouchov. Hrajú : Aňa Geislerová, György Cserhalmi, Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek, Jan Tříska, Jaroslava Adamová, Iva bittová....
29. 4. 2004
DONUTIL POMOHL HRÁČŮM K ODREAGOVÁNÍ   (LIDOVÉ NOVINY)
29.04.2004 10:00 více
14. 4. 2004
NA PROVÁZKU U DONUTILŮ   (FOTOGRAFOVÁNÍ)
Na Provázku u Donutilů   nové okno
Fotografování  14. dubna 2004 | 0:23
třídě. Majitelkou podniku je totiž manželka jednoho z čelných protagonistů oblíbeného brněnského Divadla na provázku, Miroslava Donutila. Ta zavedla tradici déletrvajících fotografických výstav, které ladí s atmosférou kavárny v centru; tedy nic příliš originálního, sázející ... Což znamená, že uvidíte i protagonisty této inscenace, kteří si o své dnešní slávě v té době ještě nechávali zdát: Miroslava Donutila, Ivu Bittovou, ale i Bolka Polívku, Dášu Bláhovou a jinou Dášu, tehdy Veškrnovou. Jef...
31. 3. 2004
LEA   (KINOMOL)
Lea   nové okno
Kinomol  31. března 2004 | 2:57
z předchozího otcova jednání způsobí, že se Lea uzavře do sebe a přestane mluvit. Na opatrování je svěřena svému strýci (Miroslav Donutil) , který se však víc než o její dobro zajímá, jestli si na sebe Lea vydělá. Proto uvítá, když se v obci za pár let objeví němec ... filmu: Rok: 1997 Kamera: Vladimír Smutný Scénář a režie: Ivan Fíla V hlavních rolích: Lenka Vlasáková, Udo Kier, Miroslav Donutil Autor článku: Filmoň, datum: 31. 03. 2004 Komentáře (0) , Přidat komentář | Tisk | Poslat článek |...
8. 3. 2004
ČESKÝ LEV 2003: NUDA V BRNĚ NENUDILA   (BLESK)

Nominace originální české černobílé komedie skončila triumfem. Nuda v Brně získala pět cen České filmové akademie. Stala se tak nejúspěšnějším filmem. Želary, nominované na Oscara, odešly jenom s dvěma soškami. [celý článek]

4. 3. 2004
ČESKÁ TELEVIZE SE VRACÍ K MIKROKOMEDIÍM   (LIDOVÉ NOVINY)
04.03.2004 10:00 O'Henry/Ivan Hejna: PODFUK, r. F. Filip, hrají: J. Bohdalová, M. Donutil, P. Zedníček, J. Somr a další *Komedie o dvou "podnikatelích" v oboru uzavírání manželství. více
26. 2. 2004
DONUTIL: S ČMAŇOU JE TO RELAX   (BLESK)

Od 7. března do 4. dubna bude každou neděli Česká televize vysílat nový cyklus původních mikrokomedií s hvězdným hereckým obsazením nazvaný Nadměrné maličkosti. [celý článek]

21. 2. 2004
FESTIVAL NABÍDNE ČESKÉ HERECKÉ HVĚZDY   (iDNES)
Třebíčský festival zaštítil Miroslav Donutil

Festival nabídne české herecké hvězdy

21.02.2005 10:12 - Již třetí ročník divadelní přehlídky Festival divadla 2-3-4 herců začne 2. března v Třebíči. V průběhu deseti dní budou k vidění některá z těch nejlepších divadelních komorních inscenací, jež nabízí současná pražská a brněnská divadelní scéna.
18. 2. 2004
FILM ŽELARY JE FAVORITEM ČESKÝCH LVŮ   (iDNES)

18.02.2004 12:47 - Překvapení se nekonalo. Poté, co Česká filmová a televizní akademie vyslala Želary do oscarové bitvy, kde už pronikly do finále, dala stejnému snímku nejvyšší šance i v národních cenách Český lev.
vícefotoaudiodiskuse
12. 2. 2004
ŽELARY MOHOU BRÁT TÉMĚŘ VŠE   (LIDOVÉ NOVINY)
12.02.2004 10:00 více
11. 2. 2004
ŽELARY ZÍSKALY JEDENÁCT NOMINACÍ NA ČESKÉHO LVA   (LIDOVÉ NOVINY)
11.02.2004 10:03 Jedenáctkrát zazněl při vyhlašování nominací na filmové ceny Český lev název snímku režiséra a producenta Ondřeje Trojana Želary. Sedm nominací získal filmový debut divadelního režiséra Vladimíra Morávka Nuda v Brně a o jednu méně Hřebejkovo Pupendo. Moderátorskou úloh více
30. 1. 2004
I V BERLÍNĚ BYL JEDEN DŮM   (LIDOVÉ NOVINY)
30.01.2004 10:01
Česká televize uvede třídílný film o dojemně naivní vzpouře proti totalitě Román Hanse Fallady o osudech malých lidí v nacistickém Německu je předlohou filmu scenáristy Eduarda Vernera a režiséra Dušana Kleina I ve smrti sami. Je-li tento třídílný film skutečně posledním velkým projektem veřejnoprávní televize, jak se někteří z tvůrců obávají, p více
29. 1. 2004
I V BERLÍNĚ BYL JEDEN DŮM   (LIDOVÉ NOVINY)
29.01.2004 10:00 HODNOCENÍ LN: *** I ve smrti sami Předloha: Hans Fallada Scénář: Eduard Verner Režie: Dušan Klein Hrají: Alois Švehlík, Jana Hlaváčová, Miroslav Táborský, Miroslav Donutil více
28. 1. 2004
MÁME NOMINACI NA OSCARA! ŽELARY!   (BLESK)
 [28. 1. 2004] A je to tady! Další český film se probojoval do Hollywoodu! Mezi pět zahraničních filmů nominovaných na Oscara se dostaly Želary producenta a režiséra Ondřeje Trojana. [celý článek]
3. 12. 2003
DONUTIL: SYN MÉ GENY NEZAPŘE   (BLESK)

Dvanáctiletý syn populárního herce Miroslava Donutila (52) Martin nezapře komediantské vlohy. Dokonce už začíná svému otci konkurovat... [celý článek]

11. 10. 2003
DONUTIL ANI "BOHDALKA" NA SEBEVRAŽDU NEMYSLÍ   (BLESK)

 [11. 10. 2003] Na soukromé projekci komedie Bankrotáři Zdeňka Zelenky a následující malé party se sešli režisérovi oblíbení herci, i ti méně oblíbení... [celý článek]

26. 9. 2003
O OSCARA BUDE BOJOVAT FILM ŽELARY   (iDNES)

26.09.2003 09:25 - Novinku režiséra Ondřeje Trojana Želary vyslala Česká filmová a televizní akademie do bitvy o prestižní cenu - sošku Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film letošního roku. "Je to pro mě velice šťastný okamžik, věřím, že v Americe najdeme i distributora," řekl Trojan, který už měl Oscara jednou na...
vícefotoaudiodiskuse
26. 9. 2003
ŽELARY: PRVNÍ KROK K OSCARŮM   (LIDOVÉ NOVINY)
26.09.2003 10:00 více
25. 9. 2003
O OSCARA SE BUDOU UCHÁZET ŽELARY   (LIDOVÉ NOVINY)
25.09.2003 02:13 Česká filmová a televizní akademie doporučí k nominaci na Oscara film Želary producenta více
8. 9. 2003
ŽELARY: KRUTÝ PŘÍBĚH NĚŽNÉ LÁSKY   (iDNES)
Premiéra v kinech: Želary
08.09.2003 16:50 - V kinech je nový český film Želary. V krutém příběhu něžné lásky se divákům v hlavních rolích představí Aňa Geislerová a maďarská celebrita György Cserhalmi. Tento dlouho očekávaný snímek vznikl pod vedením režiséra Ondřeje Trojana.
NOVÉ: Bohatou galerii ukázek ze soundtracku...
vícefotoaudiodiskuse
2. 9. 2003
ŽELARY, TAKZVANĚ VELKÝ FILM, AŽ PŘÍLIŠ   (iDNES)

Recenze filmu Želary
02.09.2003 20:05 - Úctyhodný, takový je film Želary. „Respektábl“, jak kdysi řekl těžko popsatelným tónem Miloš Forman tuším o Anglickém pacientovi. A Želary k podobnému typu snímků patří. Nejen kvůli příbuzné látce, jedinečnému milostnému příběhu z válečné éry. Nejen kvůli dlouhé časové smyčce, košatému pozadí a bohatému...
vícefotodiskuse
25. 8. 2003
NUDA V BRNĚ MÁ TEREZÍNSKOU CIHLU   (iDNES)
Film už vidělo přes sto tisíc lidí
25.08.2003 11:19 - Komedie Nuda v Brně v sobotu získala cenu diváků i Terezínskou skleněnou cihlu za nejlepší dlouhý hraný film druhého ročníku festivalu debutů Fort Film. Další kategorie vyhrály animované Rozloučení od Jany Kalousové, dokument Barbory Mudrové Více píce republice! a krátký hraný film Václava Kadrnky Lidé...
vícefotodiskuse
20. 6. 2003
MIROSLAV DONUTIL JE ÚSPĚŠNÝ FILMOVÝ BANKROTÁŘ   (VEČERNÍK PRAHA)
 Večerník Praha - 20.6.2003 KOKOŘÍN - Miroslav Donutil a Jiřina Bohdalová ztvární hlavní role v novém televizním filmu Bankrotáři, který právě v těchto dnech natáčí podle vlastního scénáře režisér Zdeněk Zelenka.
14. 6. 2003
DONUTIL SI ODNESL MONOKL   (BLESK)
Foto [14. 6. 2003] Herce Miroslava Donutila (51) zdobila několik dní opravdu mužná okrasa. Na pravém oku měl totiž nádherně zbarvený monokl, který doplňovalo natržené obočí a škrábance v obličeji. [celý článek]
12. 6. 2003
DONUTIL SLAVIL PADESÁT   (BLESK)
Foto [12. 6. 2003] Herec Miroslav Donutil oslavil v Klášterní vinárně na Strahově padesát tisíc prodaných výtisků své knihy "...padesát uzlíků na provázku života". Oslavy se účastnil i jeho kolega Jiří Kodet. [celý článek]
30. 5. 2003
NATÁČENÍ FILMU ŽELARY SKONČILO   (iDNES)

Snímek Ondřeje Trojana bude mít premiéru v září
30.05.2003 10:32 - Želary jsou natočeny. Poslední klapka celovečerního filmu režiséra a producenta Ondřeje Trojana cvakla v neděli 25. května na Slovensku. Snímek, v němž hrají Anna Geislerová, Miroslav Donutil či Jaroslav Dušek, vtrhne na plátna českých kin 4. září.
vícefotodiskuse
5. 5. 2003
MIROSLAV DONUTIL: KONČÍM V TELEVIZI   (iDNES)
Miroslav DonutilPracuju hodně, říká populární herec
05.05.2003 10:18 - Je hercem, který jde z role do role. Jeho televizní show ukrajují z koláče sledovanosti pořádný díl a skoro každý kus, v němž hraje, je předem vyprodán. Přesto by Miroslav Donutil letos rád přestal dělat televizní zábavu. Na kus řeči bude mít svou derniéru letos v prosinci. Miroslav Donutil s televizní...
vícefoto
28. 4. 2003
V TELEVIZNÍ ZÁBAVĚ UŽ MĚ NEUVIDÍTE   (LIDOVÉ NOVINY)
28.04.2003 01:50
Rozhovor s Miroslavem Donutilem Vážná, chvílemi skoro až ustaraná tvář, kterou jen sporadicky rozjasní mírné pousmání. Člověk by snad ani neřekl, že si povídá s mužem, který je většinou veřejnosti vnímán jako herec, s nímž je bez ustání legrace. Doopravdy Miroslav Donutil pookřál během rozhovoru je více
23. 4. 2003
Z POPULÁRNÍHO BAVIČE SE STAL NEÚSPĚŠNÝ HEREC   (VEČERNÍK PRAHA)

 PRAHA - Populární herec a bavič Miroslav Donutil se vrací na plátna v nové české komedii Nuda v Brně. V debutu režiséra Vladimíra Morávka ztvárnil postavu neúspěšného herce, kterému se navíc rozsype manželství.
22. 4. 2003
ČESKÁ TELEVIZE UVEDE SERIÁL ÚTĚK DO BUDÍNA   (LIDOVÉ NOVINY)
22.04.2003 08:27
Stejnojmenný film Miloslava Luthera měl premiéru začátkem letošního roku Od 28. dubna začne Česká televize vysílat každé pondělí večer na programu ČT1 původní pětidílný seriál Útěk do Budína, který vznikl současně s celovečerním filmem slovenského režiséra Miloslava Luthera. V příběhu o více
19. 4. 2003
CHCI BÝT VESELÝ, KDYŽ TO CHCI JÁ SÁM   (iDNES)

Miroslav Donutil v televizním filmu Borůvkový vrchRozhovor s Miroslavem Donutilem
19.04.2003 00:00 - O novém filmu Nuda v Brně se šíří, že je to čirá komedie o sexu. Ale Miroslav Donutil, který tu má nečekanou roli, vidí ve snímku i smutek, vypráví prý o tom, že „mladí by tak mohli, a nejde jim to, staří by uměli, ale nemůžou, taky jim to nejde“. Jaké přání má před úterní premiérou? „Aby mladí přijali...
vícediskuse
16. 4. 2003
DONUTIL HRAJE V NUDĚ SÁM SEBE   (BLESK)

Foto [16. 4. 2003] Režisér a scenárista Vladimír Michálek chystá nový film, v němž se ve vedlejších rolích objeví Pavel Liška, Filip Rajmont, Richard Krajčo i Miroslav Donutil! [celý článek]

25. 3. 2003
DONUTIL VZAL BASIKOVOU NA VEČEŘI   (BLESK)
Foto [25. 3. 2003] Herec Miroslav Donutil i zpěvačka Bára Basiková podnikají v gastronomii, takže si u společné večeře měli o čem popovídat. [celý článek]
7. 1. 2003
BIO ILLUSION PROMÍTÁ FILMY S DONUTILEM   (iDNES)
Miroslav Donutil bilancuje hereckou kariéru
07.01.2003 11:48 - Retrospektivu filmů s populárním hercem Miroslavem Donutilem pořádá od dnešního dne do neděle kino Bio Illusion. Bude zahájena za účasti tohoto populárního herce dnes v šest hodin večer již legendárním filmovým muzikálem Balada pro banditu, který režisér Vladimír Sís natočil v roce 1978.
vícefotodiskuse
1. 12. 2002
DONUTIL, KRÁSNÉ DÍVKY A MELOUNY   (BLESK)
Foto [1. 12. 2002] Půvabnou Veroniku Šlamborovou (17) zvolila o víkendu porota v čele s hercem Miroslavem Donutilem (51) za Miss Horal. [celý článek]
30. 11. 2002
POTÍŽE S HVĚZDAMI NA PRVNÍ SCÉNĚ   (iDNES)

Činohra v Národním divadle
30.11.2002 13:17 - Miroslav Donutil. Patrně jediné jméno, které se automaticky vybaví většině našinců při otázce, má-li dnešní Národní divadlo nějaké herecké hvězdy. Možná by si ještě věrnější divák vzpomněl na Borise Rösnera, Františka Němce, Jiřího Štěpničku, Václava Postráneckého, Jiřího Kodeta či Taťjanu Medveckou....
vícefotovideodiskuse
12. 10. 2002
JAKUB LUDVÍK: JAK JSEM FOTIL GIGANTY   (BLESK)
Foto [12. 10. 2002] Na vlastní portréty se přišla podívat Věra Chytilová i Zita Kabátová, Karel Gott i Josef Masopust. [celý článek]
7. 10. 2002
HVĚZDY PŘIJDOU POD MOST   (BLESK)

Foto [7. 10. 2002] Na jevišti na hladině Vltavy se sejdou Helena Vondráčková, Karel Gott, Petr Janda i Miroslav Donutil. [celý článek]

19. 9. 2002
DÁM SI FACKU, AŽ PROMLUVÍM JAKO STAŘEC   (iDNES)
Miroslav DonutilRozhovor s hercem Miroslavem Donutilem
19.09.2002 11:52 - Je naprostý profesionál. „Dost jsem ztloustl, a to mě mrzí,“ přiznává nejúspěšnější český vypravěč Miroslav Donutil. Herec, který prodal téměř milion desek se svými historkami. Ale co kdyby mu teď nabídli skvělou roli, kvůli které by měl dalších dvacet kilo přibrat? „Tak do toho bych šel,“ odpovídá...
vícefotodiskuse
3. 9. 2002
HVĚZDY DIVADLA A HUDBY POCTILI ZÁCHRANÁŘE   (BLESK)

Foto [3. 9. 2002] Hlavní atrakcí večera byla možnost poklábosit si po telefonu se slavnými účinkujícími. [celý článek]

24. 7. 2002
RICHARDA III. NEZACHRÁNILY ANI HVĚZDY   (iDNES)
Inscenace Richard III. v pražském divadle Globe končí
24.07.2002 00:00 - Jako Don Quijote bojující s větrnými mlýny si nepřipadá, ale hořkosti se neubrání. Václav Kotek, ředitel agentury Echo, která v Divadle Globe na pražském Výstavišti uváděla inscenaci Richard III., zítra tuto scénu „zamkne“ nadobro. Inscenace v režii Vladimíra Morávka s Pavlem Zedníčkem nebo Miroslavem...
vícefotovideodiskuse
16. 7. 2002
HRU NA TRUBKU ZVLÁDL DONUTIL NA JEDNIČKU   (BLESK)

Foto [16. 7. 2002] Miroslav Donutil musel kvůli nové roli na školení k trumpeťákům. [celý článek]

16. 7. 2002
INSCENACE RICHARD III. JE PŘED KRACHEM   (iDNES)
Miroslav Donutil jako Richard III.Pražské Divadlo Globe má finanční problémy
16.07.2002 17:01 - Pokud agentura Echo nesežene peníze na provozování Divadla Globe na holešovickém Výstavišti v Praze, bude muset Morávkovu inscenaci Richarda III. zastavit. "Bude tak přerušen provoz této repliky scény z dob Williama Shakespeara - třeba až do příští sezóny," řekl šéf agentury Václav Kotek. Podle něj...
vícefotovideodiskuse
15. 5. 2002
ZEDNÍČEK A DONUTIL SI ZLODUCHA UŽIJÍ   (BLESK)

Foto [15. 5. 2002] Alžbětinské divadlo v Praze na Výstavišti zahájilo opět Shakespearem. [celý článek]

24. 1. 2002
MIROSLAV DONUTIL JE NA VRCHOLU. JAK DLOUHO?   (iDNES)
Rozhovor s Miroslavem Donutilem
24.01.2002 02:23 - Vypráví historky z doby, kdy mu bylo kolem třiceti a v brněnském Divadle Na provázku zažíval se svými kamarády bohatýrské časy. Jenže teď je mu přes padesát, je jedním z předních členů Národního divadla a ze všeho nejraději je doma nebo na rybách. Větší popularitu a slávu jsem si prožil v Brně, říká...
vícefotovideodiskuse
19. 11. 2001
DONUTL ROZHODOVAL O KRÁSE   (BLESK)

 [19. 11. 2001] Horské středisko Špindlerův Mlýn zažilo páté kolo volby Miss Horal. [celý článek]

6. 3. 2001
AŤ SI KRITICI KOUPÍ LÍSTKY ZA SVÉ, ŘÍKÁ DONUTIL   (iDNES)
Miroslav DonutilOn-line rozhovor s Miroslavem Donutilem
06.03.2001 14:36 - Řada čtenářů iDNES přála během on-line rozhovoru Miroslavu Donutilovi vše nejlepší k dnešnímu svátku. Herec však vzbudil i některé méně příznivé ohlasy. "Dotěrné otázky mi nevadí, naopak, mám je rád, odpovídám na všechny, žádnou nepřeskakuji," řekl Donutil. Herec se netajil despektem k divadelním kritikům....
vícefoto
1. 3. 2001
LEGENDÁRNÍ KOMIK SE VRACÍ   (iDNES)
Komik - Vinklář a DonutilPremiéra Osbornovy hry Komik
01.03.2001 10:33 - Legendární či dosud nepřekonaná - takové přívlastky má inscenace Komika, kterou v roce 1957 v Národním divadle režíroval Alfréd Radok. Také proto se jedna z nejznámějších her britského dramatika Johna Osborna od té doby na první scéně neobjevila. Až teď má tým v čele s režisérem Ivanem Rajmontem a představitelem...
vícefotovideo
8. 2. 2001
MIROSLAV DONUTIL: PADESÁTKA MI PŘINESLA POCHYBY   (iDNES)
Miroslav DonutilRozhovor s Miroslavem Donutilem
08.02.2001 14:51 - Jeho autogramiády zaplňují knihkupectví, kazet a cédéček s jeho vyprávěním se prodaly desetitisíce kusů. Kritika ho celkem jednohlasně považuje za jednoho z největších žijících českých herců. Miroslav Donutil je prostě velmi populární. A tuto středu mu bylo rovných padesát.
vícefoto
19. 12. 2000
DONUTIL MĚNÍ SVOU ONE MAN SHOW   (iDNES)
Nové představení Na kus řeči bude mít premiéru 19. 12. v pražském Branickém divadle
19.12.2000 12:07 - Úspěšné vystoupení nazvané Pořád se něco děje a Furt ve střehu uvedl v pondělí naposled člen činohry Národního divadla Miroslav Donutil. Šéf vydavatelství Multisonic Karel Vágner mu při této příležitosti v zaplněném Velkém sále pražské Lucerny předal platinovou desku za 25 tisíc prodaných nosičů Historek...
více
7. 4. 1999
FILM PELÍŠKY CHCE POBAVIT VŠECHNY GENERACE   (iDNES)
MF DNES - 7.4.1999Film - TV
07.04.1999 00:00 - Píší se léta šedesátá, důstojník se před domem líbá s ruskými přáteli, soused na něj pokřikuje "Dávám bolševikovi rok, maximálně dva", a jejich děti právě prožívají první lásky i protirodičovské vzpoury. Tak začíná nový český film Pelíšky, který před zítřejší premiérou absolvoval řadu zkušebních projekcí...
více
0. 0. 0000
Přepis pořadu > Návštěva Vlasty Korce   (Rádio Impuls)
Dnešním hostem na telefonu v pořadu Návštěva Vlasty Korce byl populární český herec Miroslav Donutil. Hovořili spolu o nepovedených nákupech a o nové knize, která právě Mirkovi vyšla.
0. 0. 0000
Herec Miroslav Donutil zahájil výstavu obrazů a fotografií Jana Saudka a jeho dcery Marie   (Mediafax.cz)
V pražském café baru Platýz zahájil ve čtvrtek herec Miroslav Donutil výstavu obrazů a fotografií Jana Saudka a jeho dcery Marie Havlenové Saudkové. Lidé mohou čtyři desítky obrazů a 16 fotografií zhlédnout po následující tři měsíce
0. 0. 0000
Herec Miroslav Donutil zahájil výstavu obrazů a fotografií Jana Saudka a jeho dcery Marie   (Mediafax,cz)
V pražském café baru Platýz zahájil ve čtvrtek herec Miroslav Donutil výstavu obrazů a fotografií Jana Saudka a jeho dcery Marie Havlenové Saudkové. Lidé mohou čtyři desítky obrazů a 16 fotografií zhlédnout po následující tři měsíce.