8. 12. 2009
Darujte svým blízkým pěkný vánoční dárek v podobě CD nebo DVD Miroslava Donutila. Snížili jsme ceny nabízených titulů na tomto webu.

 25. 9. 2009
Premiérový komediální triptych 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, který Česká televize uvede v neděli večer na svém prvním programu, má název Návraty.

 29. 7. 2009
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, 29. 7. 2009, 20:00 - ČT 1

Seriál, ČR (2007), 80 min, Skryté titulky
Režie: M. Issa Hrají: M. Donutil, L. Šafránková, S. Stašová

Komediální triptych s prémií na téma Sázky (2007). (71 min)

 22. 7. 2009
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, 22. 7. 2009, 20:00 - ČT 1
75 min, Skryté titulky

V povídce NÁHODIČKA je M. Donutil ředitelem Rudolfem Vaněčkem, lovcem žen. Nevidí obdivné pohledy své stárnoucí sekretářky a v noci uloví v baru dívku, které namluví, že je rozvedený a že je na světě jenom pro ni. Dívka mu uvěří, nesnáší totiž muže, kteří lžou, jako třeba Vaněček - blbeček, šéf její matky. Vyděšený Rudolf uprostřed noci prchne, ale konfrontaci neujde. Povídka VÍKEND je příběhem dvou sousedů v panelovém domě. Jeden je svobodný, druhý ženatý a oba jsou velmi záletní. Sotva docent vypraví svou ženu na víkendový kurz, pozve si domů studentku. Sotva docentova žena odjede, vrací se do bytu souseda fotografa. Milostné hrátky však zhatí průzvučnost panelákových stěn a ranní vystřízlivění.V povídce DONCHÁN je M. Donutil záletným majitelem galerie, který podvádí svou ženu hned s několika milenkami. Náhodná noční esemeska vše prozradí a ženy s ním sehrají rafinovanou hru.

 15. 7. 2009
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, 15. 7. 2009, 20:00 - ČT 1

Komediální triptych s prémií na téma Škola (2005). Oblíbený herec se představí hned v pěti postavách podivínských pedagogů. (77 min) Letní repríza komediálního triptychu 3 PLUS 1 s Miroslavem Donutilem pokračuje tématem Škola. V první povídce nazvané Hajzlík se staneme svědky jednoho velice zvláštního, neobyčejně citlivého vztahu mezi kantorem a jeho žákem, nebo chcete-li mezi jedním zanedbaným žákem a jeho kantorem. Zajímavé na této povídce je i to, že se zde Miroslav Donutil v roli češtináře Dohnala střetne jako s partnerem se svým skutečným synem Martinem, věřme, že hereckým příslibem do budoucna. V prostřední povídce Výlet, která je dokonce i strašidelná, se společně s pedagogy Janou Paulovou a protagonistou večera zúčastníme předmaturitního zájezdu, kdy se během jedné "hrůzyplné" noci setkáme s bílou paní i s hradním rytířem v brnění. Ta poslední je přímo součástí studentského života Miroslava Donutila, odehrává se v době jeho maturity a inteligentní divák si jistě domyslí , proč dostala název Reparát. Ale nebojte se, slavný herec tentokrát nebude hrát sám sebe, zastoupí ho mladý interpret odpovídající věku i zevnějšku maturanta.

 8. 7. 2009
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

8. 7. 2009, 20:00 - ČT1
Film, ČR (2005), 80 min, Skryté titulky

Komediálně laděné povídky tentokrát na téma Stáří (2005).

Repríza jednoho z nejúspěšnějších pořadů ČT - 3 PLUS 1 s Miroslavem Donutilem pokračuje třemi povídkami na téma stáří. Miroslav Donutil si zahrál tři různé typy "dědoušků".První povídka má název "Leasing" a odehrává se v domově důchodců. Ústředním tématem je přátelství, neúcta a lest.Druhý příběh se jmenuje "Jako kočka a pes" a s nadhledem popisuje soužití dvou starých lidí, kteří jsou odkázáni jeden na druhého.Poslední povídka se blíží grotesknímu pojetí a tvůrci se nechali inspirovat slavnou americkou komedií. Ostatně název vám hned napoví, o co se jedná - "Sám doma IV.". Sám doma ale nebude malý, vynalézavý chlapeček, ale kreativní staroušek.Samotné natáčení probíhalo jak v ateliérech na Kavčích Horách, tak v exteriérech např. v domově důchodců v Malešicích a v soukromé vile v Říčanech u Prahy.Kromě Miroslava Donutila se v dalších rolích představí např. Alois Švehlík, Jaroslav Pešice, Milan Stehlík, Viola Zinková, Zdena Herfortová, Vladimír Hauser, Michaela Kuklová a Jitka Smutná.Mohlo by se zdát, že ústřednímu tématu "stáří", bude přizpůsobena i forma. Ale opak je pravdou. Povídky jsou plné akcí, honiček a dramatických zvratů. Režie Jitka Němcová.

 1. 7. 2009
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem
1. 7. 2009, 20:00 - ČT 1
Film, ČR 95 min, Skryté titulky


Repríza cyklu 3 PLUS 1 s Miroslavem Donutilem začne třemi příběhy scenáristy Miroslava Sovjáka v režii Zdeňka Zelenky na téma Vinaři.Povídka Indiánské víno je příběhem moravského vinaře Viktora Koníčka (M. Donutil), jehož víno nejde na odbyt a je vytlačováno různými léčivými, atraktivně nazývanými, víny. Viktor chvíli vzdoruje, ale pak dostane nápad: začne své víno prodávat pod atraktivním názvem Indiánské víno. Úspěch je okamžitý a obrovský. Ovšem ty konce? Vedle Miroslava Donutila v této povídce uvidíte Lubomíra Lipského, Veroniku Freimannovou, Jaroslavu Obermaierovou, Zdeňka Maryšku a syna Miroslava Donutila - Martina Donutila.Povídka Poslední deci je z úplně jiného soudku. To se chlapi v hospodě rozhodnou, že svobodného vinaře Dušana (M. Donutil), který se jim posmívá, že jsou ženatí a sám loví za vinicí kolemjedoucí osamělé cyklisty, že ho ožení. Jestli se jim to podaří, uvidíte v povídcePoslední deci, kde vedle Miroslava Donutila hrají cyklisty Gabriela Štefanová, Miluše Bittnerová, Dita Kalanová a chlapy z hospody Oldřich Vlach a Pavel Zedníček.Povídka Pozdní sběr je příběh o tom, jak to dopadne, když si mladá děvčica z Moravy nabrkne v Praze o dvacet let staršího docenta a přiveze ho ukázat rodičům na vinici. V romantické komedii uvidíte vedle Miroslava Donutila, Simonu Postlerovou, Hanu Vagnerovou a Svatopluka Skopala.

 16. 1. 2009
Miroslav Donutil se proslavil jako skvělý vypravěč humorných historek ze života. Ty si teď můžete přečíst v knížce nazvané "Ptejte se mě na co chcete, já na co chci, odpovím".

 7. 1. 2009
21:15 hod, ČT 1 - Po stopách slavných
Obrazový životopis slavných - tentokrát Miroslava Donutila - díky kterému si uvědomíte, jak plyne čas a jak formuje každého z nás

 28. 12. 2008
ČT 1 - Pořad 3+1 s Miroslavem Donutilem

 10. 12. 2008
Host Radiožurnálu
Rozhovor s hercem a dabérem Miroslavem Donutilem o tom, jak těžké je bavit lidi ve chvílích, kdy člověku není vůbec do smíchu, který z kolegů mu dal nejcennější radu i jak reagoval na oznámení mladšího syna, že chce být také hercem...> Host Radiožurnálu - rozhovor z 10.12.08 si můžete poslechnout ZDE!

 7. 10. 2008
M. Donutil hostem Karla Šípa v zábavné talk show Všechnopárty.
Díl s názvem Pražské naplaveniny začíná ve 21:35 na ČT1.

 5. 10. 2008
3+1 s Miroslavem Donutilem, ČT 1, 20:00hod.

Komediální triptych s prémií na téma Otcové a synové. Hrají: L. Kostelka, T. Medvecká, M. Donutil a další (91 min)

Další trojice povídek z populárního cyklu má téma Otcové a synové. Podle scénářů Davida Jana Novotného je režíroval zkušený František Filip. Miroslav Donutil v nich znovu zosobnil různé typy současných mužů, zapletených do partnerských i rodinných problémů.Zápletka úvodního příběhu Mendelovi se točí kolem rodinné oslavy osmdesátin. Miroslav Donutil v ní ztvárnil cholerického Řehoře Mendela, jehož dospívající syn Richard (v podání skutečného Donutilova syna Martina) se dědečkova jubilea odmítá zúčastnit. Svéhlavý mladík je k odjezdu přinucen, během cesty se však s rodiči pohádá a je vyhozen z auta. Putování manželského páru do Benešova zkomplikují vzájemné výčitky i ucpané silnice. Řehoř mobilem uklidňuje svého kapriciózního otce, bývalého učitele (Lubomír Kostelka), který žáky rád trestal lineálem. Další členové početné rodiny mezitím čekají v oslavencově domácnosti...Ve druhé povídce Tatahotel si Miroslav Donutil zahrál ovdovělého profesora biologie, který se obětavě stará o dospělého syna. Upjatý vědátor je natolik pohlcen prací a chodem domácnosti, že přehlíží svody své energické kolegyně (Eva Holubová). Ta se chce k osamělému muži nastěhovat a vlastní byt hodlá přenechat těhotné dceři... Vtipnou historku s dvojsmyslnými dialogy rámují výzkumy chování zvířecích samců, samic a jejich mláďat. Jednou z nich je vačice, jež má ve zvyku vystrnadit samečka z jeho hnízda.Závěrečná epizoda Soutchán líčí poměry v jedné středně velké firmě, kde vládne neurvalý majitel. Zbohatlík Bauer (Miroslav Donutil) má obhroublé vystupování, drží však dané slovo. Jeho opakem je nedoceněný vedoucí odbytu Kolomazník (Václav Postránecký), kterého křupanský šéf v afektu vyhodí z práce. Tento schopný matematik, jenž podceňuje sám sebe, vymyslí unikátní počítačový program pro kontrolu plateb. Problém nastane poté, co Kolomazníkův syn Tonda přivede do jiného stavu šéfovu dceru Helenu (Lucie Vondráčková). Setkání obou rodin hrozí skandálem...V epilogu Miroslav Donutil vzpomíná na vlastního otce, který byl vášnivým rybářem a bedlivě sledoval synovu kariéru.

 28. 8. 2008
Do fotogalerie byly přidány nové dokumentární fotografie z natáčení - fotogalerie/ film/ strana 10 - 12.

 8. 6. 2008
Miroslav Donutil na ČT2, 8.6.2008:

Od 20:00 pořad Večer na téma... Divadlo Husa na provázku:
Století kobry. Atmosféra extrémního divadelního maratonu, v němž se herci Divadla Husa na provázku po dobu dvanácti hodin zcela odevzdají vášnivému hraní Dostojevského
Letos uplynulo 40 let od založení legendárního Divadla Husa na provázku. K tomuto výročí připravilo brněnské studio České televize Večer na téma, který otevře nový dokument uměleckého šéfa "provázku" Vladimíra Morávka, věnovaný extrémnímu divadelnímu maratonu jeho souboru. Jestli je v současném českém divadle něco hraničního, tak je to bezesporu projekt Svlékání z kůže, v němž se herci Divadla Husa na provázku po dobu dvanácti hodin zcela odevzdají vášnivému hraní Dostojevského. Atmosféra, která při Svlékání vzniká, je zcela nepostižitelná. Je to zvláštní kombinace únavy, extáze a mrtvičního ustrnutí. Diváci, kteří to během předchozích repríz prožili, mluví unisono o hraničním zážitku nepodobném ničemu, co se dá v divadle zažít. V programu tematického večera pak následuje dokument o Divadle Husa na provázku, z roku 1998, kdy divadlo slavilo 30 let své existence. Pořad tehdy sestavil Jiří Vanýsek ze vzpomínek někdejších zakladatelů tohoto pozoruhodného souboru a z ukázek nejúspěšnějších inscenací. Závěr tematického večera pak tvoří unikátní záznam divadelního představení z doby největší slávy "provázku" - Commedia del arte. V režii Petra Scherhaufera tehdy excelovali například Boleslav Polívka, Miroslav Donutil, Jiří Pecha nebo Pavel Zatloukal.

Od 20:25 pořad Nádherná léta na Provázku:
Vzpomínky zakladatelů a ukázky nejúspěšnějších inscenací Divadla Husa na provázku z roku 1998, kdy tato scéna slavila 30 let své existence.

 8. 4. 2008
Na ČT se 1. 6. můžete těšit na pořad 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem v hlavní roli.
3 plus 1 je komediální triptych s prémií, tentokrát na téma Hypochondři. V dalších rolích uvidíte: J. Schneiderovou, S. Stašovou, D. Batulkovou, S. Norisovou, J. Čenského. Kamera P. Beňa. Režie Miroslav Sobota.

 2. 3. 2008
Miroslava Donutila můžete, po derniéře Shakespearovy tragédie Romeo a Julie, vidět v Molierově hře Don Juan - premiéra 13. 3. ve Stavovském divadle v Praze.

 18. 10. 2007
Miroslav Donutil v Ostravě-Zábřehu,
18.10.2007 19.00 hodin
Pořad herce, člena ND v Praze. Mistrovské vyprávění hereckých a životních zážitků svých i svých přátel
.Dům kultury Akord, Ostrava - Zábřeh, nám. SNP,
více zde: http://www.dk-akord.cz/index.php?akce=aktualni-program&datum=2007-10 700 30 Ostrava-Jih

 30. 7. 2007
Dnes, od 18:00 bude M. Donutil hostem Václava Moravce na rádiu Impuls. Více na webu: http://www.impuls.cz/miroslav-donutil-hostem-impulsu-vaclava-moravce/article.html?id=216703

 30. 7. 2007
Od 30. srpna se na ČT1 představí dalších třináct epizod Četnických humoresek, kde si zahraje i M. Donutil.

 1. 12. 2006
DOTÁČÍ SE NOVÁ ŘADA ČETNICKÝCH HUMORESEK
Miroslav Donutil v roli majitele fotoateliéru se objeví v dalších třinácti dílech třetí série populárního televizního seriálu.

 18. 8. 2006
PREMIÉRA KOMEDIE REVIZOR Nikolaj Vasiljevič Gogol
Nesmrtelná komedie o nesmrtelných problémech. Do městečka přijíždí Ivan Alexandrovič Chlestakov, kterého místní smetánka, v čele s hejtmanem, považuje za avizovaného inspektora na tajné inspekci. Bere, nebo nebere? Otázka, která vzrušuje nejen postavy a postavičky z Gogolovy ruské gubernie, ale do dneška i řadu z nás při řešení běžných životních situací. Pět na stole v českých nebo fotbaloví kapříci jsou jen špičkou českého korupčního ledovce. Na žebříčku CPI (index vnímání korupce), který každoročně vydává organizace Transparency International, se Česká republika pohybuje kolem padesátého místa ze 159 zemí, mezi zeměmi evropské pětadvacítky patří k nejhorším. Občané na celém světě považují za nejzkorumpovanější sektory veřejného života politické strany, zákonodárné sbory, policii a soudnictví. Takže Chlestakov bere – a nejen on.

Termíny provedení
Premiéra: 23.11.2006 v 19:00hod.

M.Donutil, J. Boušková, M. Borová, F. Němec, J. Hartl, B. Poloczek, V. Beneš, V. Javorský, J. Hájek, S. Rašilov, J. Novotný, B. Hybner, R. Novák, F. Rajmond

 3. 10. 2005
PRONÁSLEDOVÁNÍ A UMUČENÍ DR. ŠALDY
Derniéra hry "Pronásledování a umučení Dr. Šaldy" se uskuteční dne 3. 10. 2005 v 19:00 ve Stavovském divadle v Praze.

 2. 8. 2005
MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL PETRA DVORSKÉHO
POSTŘIŽINOVÝ KONCERT: Peter Dvorský, Jiří Menzel, Magda Vašáryová, Miroslav Donutil, Jozef Malík - klavír, scénář a režie Rudolf Chudoba. Dalešice u Třebíče - pivovar, čtvrtek 25.8.2005 od 20.00 hod.

 1. 8. 2005
HRUBEŠ A MAREŠ JSOU KAMARÁDI DO DEŠTĚ
Po úspěšném filmu Nuda v Brně, který byl oceněn pěti Českými lvy, přicházejí Vladimír Morávek, Jan Budař a Čestmír Kopecký s dalším celovečerním snímkem Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, který bude mít premiéru v říjnu 2005.
Režie: Vladimír Morávek Hrají: Jan Budař, Richard Krajčo, Miroslav Donutil, Iva Janžurová. O čem to bude: Václavu Hrubešovi (Jan Budař) je sedmadvacet let, má řídké vlasy, špatnou pleť a rozšířené chřípí. Fandí Klausovi, nad postelí má plakát Che Guevary a pracuje u dopravních podniků jako revizor, který měl loni dokonce druhou nejvyšší dopadovost v Praze. Jeho kamarádovi Josefu Marešovi (Richard Krajčo) je čtyřiadvacet. Dřív chodil na karate a váhal mezi kariérou pilota a uměleckého maskéra. Trápí ho mírná nadváha, miluje písně Hany Zagorové a parádní uniformu po dědečkovi a parádní uniformu o dědečkovi a teď by chtěl spolu s Hrubešem udělat kariéru u filmu. Zásadní roli v tom má sehrát slovenský režisér Viliam Karpatti a jistá Irelna, pohledná, byť poněkud tělnatá erosenka.

 24. 2. 2005
FESTIVAL DIVADLA 2-3-4 HERCŮ - III.ročník přehlídky profesionálních divadel 2. – 11.BŘEZNA 2005 - Národní dům Třebíč Záštitu festivalu převzalo Ministerstvo kultury ČR PROGRAM: středa 2.3. - Divadlo Kalich Praha - Diego Ruiz a Fiona Bettaniniová: BEZ PŘEDSUDKŮ - Hrají: Jana Paulová a Pavel Zedníček Režie: Roman Štolpa čtvrtek 3.3 - Divadlo Ungelt Praha - Joe Penhall: LÁSKA A POROZUMĚNÍ /Love and Understanding/ - Hrají: Richard Krajčo, Martina Delišová a David Švehlík Režie: Hana Burešová sobota 5.3. - Studio DVA Praha - Richard Nelson: MADAME MELVILLE - Hrají: Ivana Chýlková, Eva Holubová, Jaromír Meduna, Jan Meduna Režie: Patrik Hartl pondělí 7.3. - Divadlo Ungelt Praha - Véronique Olmi: MATHILDA - Hrají: Zuzana Bydžovská a Jiří Bartoška Režie: Monika Elšíková čtvrtek 10.3. - Městské divadlo Brno - Samuel Beckett: ČEKÁNÍ NA GODOTA - Hrají: Bolek Polívka, Jiří Pecha, Zdeněk Junák, Patrik Bořecký Režie: Zdeněk Černín pátek 11.3. - Divadelní spolek Frída Brno - Dodo Gombár: HOSPODSKÁ - Hrají: Martin Trnavský, Radim Novák, Kamil Mikulčík /SR/ Režie: Dodo Gombár Patronem festivalu je třebíčský rodák Miroslav Donutil, který celou přehlídku zahájí 1.března 2005.

 10. 12. 2004
NOVINKA: DVD SLUHA DVOU PÁNŮ
V současné době je v prodeji nové DVD Sluha dvou pánů, které si můžete objednat na e-mailové adrese: agentura@dan-production.cz /za 555,- cena je včetně poštovného/
Carlo Goldoni REŽIE: Ivan Rajmont SCÉNA: Ivo Žídek ml. KOSTÝMY: Irena Greifová HUDBA: Miki Jelínek DRAMATURGIE: Johana Kudláčková PANTALONE DE BISOGNOSI: Karel Pospíšil CLARICE: Sabina Králová / Jana Janěková ml. DOKTOR LOMBARDI: Petr Pelzer / Oldřich Vlček SILVIO: Vilém Udatný BEATRICE RASPONI: Miluše Šplechtová FLORINDO ARETUSI: Alexej Pyško BRIGHELLA: Jan Novotný SMERALDINA: Hana Ševčíková TRUFFALDINO: Miroslav Donutil ČÍŠNÍK: Milan Stehlík / Rudolf Stärz O tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná, obtížná a vyžaduje od sluhy mnohou obratnost a mazanost, napsal Carlo Goldoni roku 1745 rozkošnou komedii, které vévodí Truffaldino. U nás ho hraje Miroslav Donutil, který rozvíjí tradici hereckých improvizací comedie dell’arte k velké radosti mnoha diváků. Doufejme, že se pobavíte i vy. Délka představení 3 hodiny

 12. 8. 2004
NEDĚLNÍ ŠÁLEK KÁVY S MIROSLAVEM DONUTILEM /ČESKÝ ROZHLAS 2 - PRAHA/
Herec Miroslav Donutil si zve každou třetí neděli v měsíci do Café baru Platýz přátele - muzikanty. Hodinka přímého přenosu plná vtipného vyprávění a hezkých písniček si už našla své pravidelné návštěvníky i posluchače.
Premiéra: třetí neděle v měsíci 11.05 hodin,
Repríza: následující neděli 00.05 hodin

 9. 8. 2004
SETKÁNÍ ZÁMEČÁKŮ
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 10. ročník SETKÁNÍ ZÁMEČÁKŮ, které se koná dne 14. 8. 2004 ve 13:30 hodin /Náměšť nad Oslavou/. V průběhu odpoledne navštíví toto setkání horácký a podhorácký kníže Miroslav Donutil, aby přijal společnost do HORÁCKÉHO A PODHORÁCKÉHO KNÍŽECTVÍ.
Program: 13:30 Slavnostní vyvěšení standarty, 14:00 Soutěže pro děti, 15:00 K poslechu a tanci hraje dechová hudba Polužanka. Vyhlašování sportovních výsledků během celého odpoledne. Bohaté občerstvní zajištěno.

 3. 8. 2004
INFORMACE O PŘEDSTAVENÍ - SEZONA 2004/2005 - STAVOVSKÉ DIVADLO - PRONÁSLEDOVÁNÍ A UMUČENÍ DR. ŠALDY REŽIE: Michal Dočekal SCÉNA: Daniel Dvořák KOSTÝMY: Zuzana Krejzková DRAMATURGIE: Lenka Kolihová Havlíková / Martin Porubjak DR. NÝVLT: Miroslav Donutil ZDENA NÝVLTOVÁ: Zuzana Šavrdová DR. ŠALDA: Miroslav Donutil MEXBAUEROVÁ: Diana Mórová BARD: Josef Vinklář NÁPOVĚDA: Zuzana Šavrdová Dramatik, divadelní ředitel a herečka. Hořká fraška o milostném trojúhelníku, sežehnutí divadlem, nových hrách a jejich autorech a o tom, jak se stát základním kamenem Národního divadla. Sarkastický vzkaz anonymního autora českému divadlu a národu. Termíny provedení PREMIÉRA: 7.10.2004

 3. 8. 2004
SLUHA DVOU PÁNŮ (ND) Carlo Goldoni v hlavní roli Miroslav Donutil, dále hrají Miluše Šplechtová, Alexej Pyško, Jan Novotný, Sabina Králová, Hana Ševčíková, Vilém Udatný, Petr Pelzer ad. Inscenace Sluha dvou pánů je divácky nejoblíbenějším představením Národního divadla. V polistopadové historii ND je nejdéle hraným titulem. Uvádí se více než 7 sezón. V roli sluhy Truffaldina, který (jak sám název napovídá), slouží současně dvěma pánům, předvádí neuvěřitelné komické kreace Miroslav Donutil. Možné termíny: 10.9. 2004 19:00 22.10. 2004 19:00 27.11. 2004 19:00 19.12. 2004 19:00 3.1. 2005 19:00 17.1. 2005 19:00

 2. 6. 2004
ZRUŠENÉ VYSTOUPENÍ
Představení M. Donutila v Trenčíně /7. a 8. 6. 2004/ se ruší z důvodu změny programů v divadle.

 12. 3. 2004
ČESKÝ LEV 2003
PRAHA - Triumfem pěti proměněných nominací originální černobílé hořké komedie Nuda v Brně skončilo předávání filmových cen Český lev 2003. Favorizované Želary, nominované na amerického Oscara, si nakonec odnesly jen dvě sošky. Mezi hlavní protagonisty vítězného filmu Nuda v Brně patří spolu s Miroslavem Donutilem i Jan Budař a Kateřina Holánová.

Výsledky Českého lva 2003 v hlavních kategoriích
Nejlepší film - Nuda v Brně
Nejlepší režie - Vladimír Morávek - Nuda v Brně
Nejlepší scénář - J. Budař, V. Morávek - Nuda v Brně
Hlavní ženský herecký výkon - Aňa Geislerová - Želary
Hlavní mužský herecký výkon - Jan Budař - Nuda v Brně
Divácky nejúspěšnější film - Pupendo

 1. 3. 2004
ČESKÁ TELEVIZE CHYSTÁ CYKLUS NADMĚRNÝCH MALIČKOSTÍ
Miroslav Donutil a mnohé další herecké hvězdy budou od 7. března do 4. dubna k vidění každou neděli na ČT 1. Ti nejlepší z českých herců se setkají v novém cyklu původních mikrokomedií Nadměrné maličkosti - scénář podle literární předlohy amerického spisovatele O´Henryho. Hned v úvodní části Nadměrných maličkostí, které bude Česká televize uvádět vždy po dvou dílech, se v režii Františka Filipa představí sehraná trojka Jiřina Bohdalová, Miroslav Donutil a Pavel Zedníček.